ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 38 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052083
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : PİYADE MAH. / 30AĞUSTOS
: 38
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1970 TLMT
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/1970 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45341 Ada, 18 Parsel, PİYADE Mahalle/Köy, zemin kat 14 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi: Elvan mah. (tapuda piyade mah.) 1930 sk. Beydilli aprt. no 7/B (tapu kaydında 14 nolu dükkan) Etimesgut / Ankara şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu Ana Bina ve Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina, 1930. Sokak üzerinde, İstasyon Caddesi 400 m. güneyinde, Ankara Çevre yolunun 450 m. doğusunda yer almaktadır. Bina betonarme karkas ve bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binada ön cephe zemin katta 2 dükkân olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cephesi cam mozaik kaplıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş içi zeminler mermer döşeli olup, yan duvarlar 1,20 m. mermer, üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir.Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet Takdirine konu Dükkan özellikleri Dükkan binanın ön cephe zemin katında yer almaktadır. Dükkan kapısı camekanlı demir doğramadır. Dükkan projesinde tek hacim ve WC mahallerinden oluşmakta iken fiili kullanımda içinde alçıpan panellerle bölmeler oluşturulmuştur. Dükkan içi giriş zemin laminat kaplı duvarlar boyalıdır. Antreden sürgülü kapı ile arak kısma geçilmekte, arka kısmında mutfak kısmı oluşturulmuş, WC kısmı bulunmakta ve demirli pencere kenarı bölüm oluşturulmuştur. WC'de zemin ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve hela taşı mevcuttur. Dükkân kiracı tarafından kullanılmaktadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı? başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı 38 m2 olarak ölçülmüştür.
CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ GREĞİNCE KDV Sİ %18 OLAN DÜKKANLARDA 2019 YILI SONUNA KADAR KDV %8 OLARAK UYGULANMAKTADIR.
Yüzölçümü : 630 m2
Arsa Payı : 23/630
İmar Durumu : dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kadındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1970 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR