ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 103 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045590
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / PLEVNE
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2942 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2942 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45493 Ada, 12 Parsel, İstasyon Mahalle/Köy, Zemin Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Ana bina betonarme yapı tarzında ve bitişik nizamlı olup 1 bodrum zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 2 daire vardır. Bina ön cepheye göre sol yandan bitişiktir. Zemin kat komple dükkandır. Bina ön cepheleri serpme sıva üzeri akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı demir ve rüzgarlığı ahşap doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini kısmen karo mozaik ve kısmen mermer ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı merdiven yan duvarları 1.20 metre yükseklikte mermer ve üstü alçı sıva+plastik boyadır. Bölgede elektrik su yol kanalisazyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Bölgede çarşı pazar alışveriş merkezleri okul hastane semt pazarı toplu taşıma araçlarına ait duraklara yakın konumlu olup bölge genel hatlarıyla meskenlerin ve dükkan tipi bağımsız bölümlerin bolca bulunduğu bir alanda yer almaktadır. Gayrimenkul piyasası orta seviyelerdedir. Alım satım hareketliliği ise iyi seviyelerdedir. Dükkan binanın ana girişinden ayrı olarak direkt cadde üzerinden girilmektedir. Dükkan zemin katta olup bina giriş cephesine göre sağ kolda kalmaktadır. Dükkan önü kısmen karo mozaik kaplıdır. Dükkanın önünde sokak üzerine olmak kaydıyla araç park imkanı vardır. Dükkan ana dükkan hacmi arka kısmında yer alan açık mutfak alanı ve WC alanından müteşekkildir. Arka kısmında ahşap ile bölünerek oluşturulan depo olarak kullanılan alan mevcut olup bu depo alanın proje dışı sonradan ilave edilerek dükkan alanına katıldığı anlaşılmıştır. Dolayısı ile sonradan ilave edilen bu kısım satış kapsamı dışında olduğundan değerlendirilmeye alınmamıştır. Dükkan zeminleri mozaik ve duvarlar sıva+plastik boya kaplıdır. Dükkanın ön cephesi komple camekan esaslı olup vitrin özelliğine sahiptir. Dükkan içerden ve dışarıdan seyirli konuma sahiptir. Demir doğrama esaslı penceresi ve giriş kapısı vardır. Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümlerde yaklaşık olarak dükkanın net kullanım alanı 103 m2'dir. (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Adresi : İstasyon mah. Hikmet Özer Cad. No:71 Cafer kaya Apartmanı Zemin kat No:7 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 526,00 m2
Arsa Payı : 51/526
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Sincan 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2010/452 Esas sayılı dosyasından 20/12/2010 tarih 36323 Yevmiye ve 25/01/20111 tarih2563 Yevmiye nolu ihtiyati tedbiri mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2942 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR