ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 228 m² büro icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01055295
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMAL MAH. / 100.YIL
: 228
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 22.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4562 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2019/4562 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 28309 Ada, 4 Parsel, MUSTAFA KEMAL Mahalle/Köy, ZEMİN KAT -1 BODRUM KAT 1 NOLU DEPOLU BÜRO Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina, 2142. Cadde üzerindedir. Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 2142. Cadde cephesine göre sol yan cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 3 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katlıdır. Binada, 3. ve 2. bodrum katta ortak alanlar, 1. bodrum katta zemin kattaki büroların depoları, zemin katta ve normal katların her birinde 3?er adet büro olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina cepheleri kompozit kaplamadır.Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdivenlerin zeminleri mermer kaplı, duvarları boyalıdır. Binada faal durumda olan 1 adet asansör bulunmaktadır.Binanın çevre düzenlemesi tamamlanmış olup altında kapalı otoparkı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.B-Satışı istenen 1 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri: Büro fiili durumda binanın Zemin ve 1.Bodrum katında, yola göre sol tarafta, kuzeydoğu ve güneydoğu yönüne cephelidir. Büro fiili olarak zemin katta giriş holü, ofis, balkon hacimlerinden; bodrum katta 4 adet ofis, mutfak, 2 adet WC hacimlerinden oluşmaktadır.Büro giriş kapısı çelik kapıdır.Antre-hol zemini halı, duvarları duvar kağıdı kaplıdır Ofis alanlarının zeminleri halı, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak zemini ve tezgah üstü seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Mutfakta mdf üzeri balon kapak alt üst dolaplar ve quartz tezgah mevcuttur. WC zeminleri seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplı olup klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur.Büronun 2 adet balkonu bulunmakta olup açık balkondur. Büronun iç kapıları camlı alüminyum doğrama, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır Büro, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Büro, halihazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır.Bağımsız bölüm net kullanım alanı 228,00 m2 ölçülmüş olup toplam 10 m2 alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Mustafa Kemal Mah 2142 Cad Doruk Apt No: 7/1Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 893,00 m²
Arsa Payı : 86/893
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4562 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR