ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 2+1 mesken vasıflı iş yeri icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962432
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : ÖVEÇLER MAH. / ÖVEÇLER
Toplam m² : 74
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma Tipi : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/185 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 09:15
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 09:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/185 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 7532 Ada, 2 Parsel, Övecler Mah. Zemin kat, 2 nolu mesken; Bina, ayrık nizam, 1 bodrum + zemin + 2 normal katlıdır. Binanın çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. Cepheleri hazır sıvalıdır. Keşif esnasında bina cephesinde iskele kurulu olduğu tespit edilmiş olup, mantolama yapılacağı beyan edilmiştir. Giriş kapısı demir doğrama ve rüzgarlık kapısı yoktur. Toplam 11 daire 1 dükkan mevcut olup, normal katlarda 3?er daire vardır. Bölgede Elektrik, su, doğalgaz, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır.
Daire özellikleri: Salon, 2 oda, antrede sekreterya kısmı, mutfak, wc ve 1 adet balkon bulunmaktadır.Mimari projesindeki mutfak bölümü antre ile birlikte sekreterya, banyo bölümü ise mutfak olarak düzenlenmiş ve kombi tesisatı bu bölüme konulmuştur.Balkon cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Salon, antre ve odalarda duvarlar plastik boyalı, tavanlar bantlı asma tavan ve plastik boyalıdır. Tüm meskenin tavanında spot ışıklandırma sistemi bulunmaktadır.Antre, koridor, mutfak ve balkonların zemini seramik kaplıdır. Mutfakta, zeminler ve duvarlar seramik kaplı, tezgahı ve seviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde suntalam dolaplar vardır. Wc'de, zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, dolaplı lavabo ve klozet vardır. Kapı doğramaları ahşap üzeri lake boyalıdır. Pencere doğramaları pvc doğrama olup, çift camlıdır. Isınma sistemi, doğalgazlı, kombi cihazlı, kat kaloriferlidir. Net (faydalı) alan toplamı 74 m² olarak ölçülmüştür. Daire, mimari projesine göre zemin katta yer almakta olup, bina girişi bodrum kattan yapıldığından fiilen 1. katta gözükmektedir. Mesken bina girişine göre sağ, yan cephede ve doğu-batı-güney cephelidir. Büro olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Öveçler Mah.1329 CaddeNo:9 Zafer Apt. Zemin Kat D:2 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 695 m2
Arsa Payı : 64/695
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kaat müsadeli imar parseli
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR