ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 17 m² büro icradan satılıktır

ANKARA 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076722
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / YENİŞEHİR
: 17
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/246 Talimat
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:55
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:55
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
25. İCRA DAİRESİ
2018/246 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Ankara ili Çankaya İlçesi Cumhuriyet mahallesi 1045 ada,2 parsel,8 cilt,753 sayfada kayıtlı,büro vasıflı 3.kat,45 nolu bağımsız bölümde borçlunun hissesi tamdır.Taşınmazın bulunduğu bina zemin kat+5 normal katlı betonarme olup,sağ yan cephede bitişik nizamlıdır. 2 cephesi mermer kaplı,diğer cephe akrilik boyalıdır.Binanın zemin katında restoran,market,normal katlarda her katta 15 adet büro bulunmaktadır.Katlarda ortak WC ve binada 1 adet asansör bulunmaktadır.Satışa konu büronun giriş kapısı mdf gövdeli çelik kapı olup,binanın ön yol cephesine göre büro arka cephede konumludur.Tek odadan müteşekkildir,yer döşemesi laminant parke,duvarlar plastik boyalıdır.Pencere pvc doğramadan ısıcam detaylıdır,merkezi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır.
Adresi :Cumhuriyet mh. Tuna cad. Çanakçı İşhanı No:11 Kat:3 İç kapı no:45
Yüzölçümü : 17 m2
Arsa Payı :20/2400
İmar Durumu :Ayrık nizam,6 katlı ticaret bölgesi,merkezi iş alanı+konut alanı,yola terkini 80m2,yola mesafesi 5,00 m,yan bahçe mesafesi 3,00 m
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :T.Halk Bankasının 28/09/2017 tarih 71430 yevmiye nolu ipotek şerhinden dolayı satılacaktır.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/246 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR