ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 162 m2 çatı aralı büro mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960543
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIZILIRMAK MAH. / 100.YIL
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
Dosya No
:
2018/216 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:05
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/216 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Çankaya İlçesi Kızılırmak (Karakusunlar) Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi Arma Kule 1 Kapı nolu binanın bulunduğu yere rastlayan Kain Tapunun 29101 Ada, 25 parselde kayıtlı 4.403,00-m2 yüz ölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş 36/4403 arsa paylı B Bok 17 ve 18'nci Kat 2 katlı buro vasıflı 66 nolu bağımsız bölüm vasıflı taşınmaz Ufuk Üniversitesi Caddesinde Arma Kule olarak bilinen iş merkezi olarak inşa edilmiştir. İş merkezi 4 Bodrum kat, Zemin Kat, 21 Kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binanın 4-3-2. bordum katında kapalı otopark, su deposu, alt zemin katta dükkanlar olmak üzere blokta toplam : 77 adet büro bulunmaktadır. İş merkezinin giriş kapısı camlı dönerli kapı olup, içeride turnikeli Emniyetli geçiş bulunmaktadır. Satışa konu 66 nolu bağımsız bölüm binanın 17. Katı olup, buro mutfak nişi banyo ve balkondan oluşmakta iken buro içinde amacına uygun bölümler oluşturulmuş fiili olarak 17. katı antre-hol giriş sağ kısımda camlı buro kısmı, camlı ofis bölümü mutfak banyo, Wc, balkon ve terastan oluşmaktadır. 18. Kat çatı arası katı projesinde buro ve balkon, bulunmakta iken büro içinde amacına uygun bölümler oluşturulmuş fiili olarak 18. katı Antre, hol, 3 büro bölümü Wc balkon ve terastan oluşmaktadır. 17. Kat bürüt 110-m2 alanlı 18. kat büro balkon 52-m2 olmak üzere toplam : 162-m2 (18. katta bulunan takriben 60-m2 alanlı galeri boşluğunun kapatılarak kullanıma dahil edilmiş olduğu bildirilmiştir. Taşınmaz bu haliyle hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla üzerindeki tüm takyidatlarıyla birlikte umum arasında açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Arsa Payı : 36/4403
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 1.700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. (Tedaş'a ait kira şerhi vardır).
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:05 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:05 - 10:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/216 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR