ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 134 m² mağaza icradan satılıktır

ANKARA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066085
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BALGAT MAH. / BALGAT
: 134
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
8. İCRA DAİRESİ
2019/5170 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Çankaya İlçesi, Balgat Mahallesi, 9896 Ada, 36 Parsel sayılı ana bina, B.Bl. 1. kat 47 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı satışa konudur. Ana bina 2 bloktan oluşmakta olup, satışa konu bağımsız bölüm, B blokta bulunmaktadır.her iki blokların tamamı toplam 104 adet bağımsız bölüm ve 45822 m² inşaat alanına sahiptir. Yapı ruhsatına göre ana gayrimenkul yol kotu altında 3 kat ve yol kotu üstünde 16 kat + asma kat olmak üzere toplam 19 kat + asma kattan oluşmaktadır. Bİna Kentsel Çalışma Alanı icerisinde yer almaktadır. Ana taşınmaz Ceyhun Atıf Kansu Caddesi ile Tekstilciler Caddesi kesişiminde köşe konumdadır. A blokta 44 adet büro , B blokta 17 adet asma katlı depolu mağaza, 1 asma katlı mağaza, 5 dükkan, 30 mağaza, 3 cafe, 3 kiosk,1 çok amaçlı salon olacak şekilde toplam 104 adet bağımsız bölüm oluşmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm mağaza olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Net kullanım alanı 134,7 m² olup brüt 140m² dir. Mağaza derinliği 17,50 m' dir. Fiili durumda kıymet takdiri istenilen B blok 1. kat (47) numaralı bağımsız bölüm, katta bulunan tüm bağımsız bölümler ile birlikte spor salonu olarak kullanılmaktadır. 1. katta bulunan tüm bağımsız bölümlerin ara duvarları kaldırılmış ve kullanıma uygun şekilde tekrar alçıpan duvar ile bölümlendirilmiştir.
Adresi : Balgat Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza B Blok No: 100/47Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 9.399,00 m2
Arsa Payı : 103/9399
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 99 yıllığına TEDAŞ lehine kira şerhi vardır.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcılarının sunacağı pey miktarı minimum 100,00 TL ve katlarını tamamlayacak ve üzerinde olacak şekilde olup, bu miktar ve katlarına uygun olmayan artırmalar dikkate alınmayacaktır..
Ayrıca ihaleye iştirak edenlerin satış için ilan edilen KDV oranını kabul ederek ve bilerek ihaleye katılmış olacaklardır.İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan, tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer..
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR