ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 10 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048251
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / BAHÇELİEVLER
: 10
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/239 Talimat
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2018/239 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 5281 Ada, 28 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın Genel Özellikleri: Bina yaklaşık 41-50 yaşında olup yapısal değerl %50 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Taşınmazın bulunduğu parselde bir yandan bitişik nizam tarzında ve yığma olarak yapılmış, bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşan, toplamda 4 adet dükkan ile 7 adet meskenin yer aldığı bina mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın bahçesinde açık otopark alanı mevcuttur. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binanın genel olarak yaşı itibariyle yıprandığı görülmüştür.
11 Nolu Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkulün net kullanım alın 10,50 m² olup, tek mahalden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında ve ön tarafta (Kuzey), Şehiz Yavuz Oğuz Caddesine cephe konumda yer alan bir dükkandır. Dükkanın giriş kapısı ve camekanları tek camlı demir doğramadır. Dışında demir parmaklık bulunmaktadır. Merkezi sistemle ısıtılan bir dükkan olup, duvardan dağılımlı döküm radyatörleri mevcuttur. Dükkanın zemini mozaik kaplamadır. Duvarları ve tavanları sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Keşif esnasında dükkanın kiracı Sümer Ticaret tarafından ofis olarak kullanıldığı görülmüştür.
Taşınmazın konumu emsalleri, net kullanım alanı, dükkan vasfında olması, Emek merkeze yakın konumda olması, çevre koşulları, yaklaşık kira getirisi, zemin katta ve ön cephede yer alması, alanının küçük olması, yapının genel durumu vb. etkenler araştırılarak değerleme yapılmıştır.
Taşınmaz ile ilgili olarak; 15/12/1982 tarih ve 17899 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel'e göre lüks veya 1.'inci sınıf inşaat olmadığı görülmüştür.
Adresi: Emek Mah.Şehit Yavuz Oğuz Sk.No:33(11 Nolu Dükkan) Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 10,5 m²
Arsa Payı : 4000/108000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli ,klasik 4 katlı konut alanında kalmakta olduğu
bildirilmiştir.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 6130 Ada, 8 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, zemin kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın Genel Özellikleri:Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme ve ayrık nizam tarzında yapılmış, 1 bodrum, zemin, 3 normal kattan oluşan, toplamda 9 adet meskenin yer aldığı bina mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina girişi ve merdivenleri dökme mozaik kaplamadır. Merdiven korkuluğu demir doğrama olup ahşap tarbzanlıdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir.
3 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 77 m² (balkon dahil); 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo ve 1 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında ve bina girişine göre sağ ön tarafına, 14.sokaktan bakıldığında sokağa cepheli konumda (Güney-Doğu) yer alan bir dairedir. Merkezi sistem ile ısıtılan bir mesken olup, demir döküm petekleri mevcuttur. Döşemeler salonda marley, odalarda dökme mozaik; antre, mutfak, banyo seramik kaplıdır. Duvarlar banyo ve mutfakta tam boy seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Duvar tavan birleşim yerlerinde kartonpiyer bulunmamakta olup tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı mermerittir. Banyoda duşakabin, duş tertibatı, klozet ve lavabo mevcuttur. Pencereler sadece mutfakta çift cam üniteli pvc doğrama, diğer mahallerde eksi tip ahşap doğrama; iç kapılar eski tip ahşap kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın konumu emsalleri, net kullanım alanı, merkeze çok yakın olan bölgede yer alması, çevre koşulları, yaklaşık kira getirisi, taşınmazın genel olarak bakımsız olması ve zemin katta yer alması vb. etkenler araştırılmış ve değerlendirilmiştir.
Taşınmaz ile ilgili olarak; 15/12/1982 tarih ve 17899 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel'e göre lüks veya 1.'inci sınıf inşaat olmadığı görülmüştür.
Adresi : Emek Mahallesi 14. Sk. Candan Apt. 8/3Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 77 m²
Arsa Payı : 20/158
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında , klasik 4 katlı konut alanında
kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR