BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Beypazarı'nda 81 m² dükkan icradan satılıktır

BEYPAZARI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041488
Şehir : Ankara / Beypazarı
Semt-Mahalle : HACIKARA MAH. / BEYPAZARI
: 81
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/543 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
Beypazarı Adliyesi satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYPAZARI
İCRA DAİRESİ
2019/543 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Beypazarı İlçe, 754 Ada, 2 Parsel, Hacıkara Mahalle, Ilıman Mevkii, Zemin kat 7 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında dükkan vasfındadır. Söz konusu taşınmaz; Fatih Caddesine 270 m, Alparslan Türkeş Bulvarına 490 m, Beypazarı Belediye Binasına 1,60 km, Beypazarı otogarına 2 km, Beypazarı Adliye Binasına 800 m, Beypazarı Devlet Hastanesine 2 km kuş uçuşu mesafede bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı sokağın yol kaplaması kilitli parke taştır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin + 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri silikon boyalıdır. Binanın Zemin katı ticari olarak değerlendirilmek üzere dükkan şeklinde yapılmıştır. Binada doğalgaz hattı mevcuttur. Bina çevre düzeni yapılmış haldedir. Dükkanın camekanı alüminyum doğramalı ısı cam ile yapılmıştır. Zeminler seramik ile kaplanmıştır. Tavanda 60x60 cm ölçülerinde taş yünü asma tavan uygulaması yapılmıştır. Duvarları alçı üzeri plastik badanalıdır. Binanın Zemin katında bulunan 7 nolu dükkan brüt 91,91 m², ortak hisse 32,96 m² olmak üzere toplam 124,87 m² alana sahiptir.Net 81,66 m² alana sahiptir. Dükkanın arka tarafında wc ve lavabosu mevcuttur. Hali hazırda boş haldedir.
Yüzölçümü : 81,66 m²
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : İnşaat tarzı TAKS:0,35, KAKS: 1,40
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Beypazarı Adliyesi satış odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR