ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da ofis icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047014
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ALİ ERSOY MAH. / HASKÖY
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19405 ESAS
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2017/19405 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 23323 Ada, 2 Parsel, ALİ ERSOY Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz; 17. cadde ve Celal Esat Arseven Caddeleri arasında konumlu olan ara parsel üzerinde ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina ;3 bodrum kat, zemin kat, 3 normal katta oluşmaktadır. Binada 3. ve 2. bodrum katta; ortak alanlar, 1. bodrum Katta dükkanlara ait depolar, zemin katta 2 adet depolu dükkan ve bina girişi, normal katlarda her katta 3'er adet mesken olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina cepheleri akrilik dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi 17. cadde cephesinden ve zemin kat seviyesinden verilmiştir. Bina yaklaşık 10-12 yıllık olup bakımlı durumdadır. Bulunduğu bölge ve binada alt yapı tamamlanmış, her türlü belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmaz fiili durum itibariyle; 1. bodrum kat girişli olup bodrum katı; bölmesiz çıkılan zemin katta; 1 açık ofis ve 2 wc, mermer döşemeli, demir korkuluklu merdivenle çıkılan zemin katta; 1 açık ofis, 1 alüminyum profillerle kapatılmış ofis, 1 teşhir bölümü, 1 depo, 1 mutfak-çay ocağı, 1 wc mahallerinden oluşmaktadır. Vitrini camekanlı alüminyum doğrama olup kepenklidir. Tüm mahallerde zeminler seramik kaplıdır. Duvarları ofis mahallerinde kısmen kağıt döşeli kalan hacimlerde alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak mahallide zemin seramik döşelidir. Mermerit tezgahlı sunta mutfak dolapları mevcuttur. Wc mahallerinde zemin ve duvarlar seramik döşeli olup bodrum kat wc de alaturka tuvalet ayaklı lavobo, üst kat wc de klozet ve lavabo mevcuttur. Isınma sistemi doğalgaz yakıtlı kalorifer ile sağlanmaktadır.
Adresi : Güneşevler Mah. Tapuda Ali Ersoy Mah. Celal Esat Arseven Cad. No 17/B (Eski No 29/B) Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 858,25 m2
Arsa Payı : 24912/85825
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında bulunan takyidat bilgisindeki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR