ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 36 m2 büro icradan satılıktır

ANKARA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962484
Şehir : Ankara / Altındağ
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/205 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
15. İCRA DAİRESİ
2018/205 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Ankara İl, Altındağ İlçe, 9317 Ada, 16 Parsel, FEVZİPAŞA Mahalle/Köy, 445 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu 445 bağımsız bölüm numaralı büro nitelikli taşınmazın bulunduğu ana bina; betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. 2 bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat, teras görünümlüdür. Binada 473 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın teras katında otopark vardır. Bütün cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. 445 Nolu Bağımsız bölüm ise; Büro fiili durumda binanın 4. katında, Mehmet Karagöz Caddesine ve bina girişine göre arka tarafta, kuzeybatı yönüne tek cephelidir. Büro girişinde camlı demir profil kapı ve pencereler mevcuttur. Büro fiili olarak tek hacimdir. Büro zemini yerinde dökme mozaik zemine sahiptir. Büro duvarları plastik boyalıdır. Penceleri demir doğramadır. Doğazgazlı merkezi sistem kalorifer tesisatı ile ısınmaktadır. Net kullanım alanı 36m2'dir. Taşınmazın detaylı özelliklerini gösterir bilirkişi raporu dosyada mevcuttur.
Adresi : Anafartalar Mah.(Fevzipaşa Mah.), Mehmet Karagöz Caddesi, Uçar
Ticaret Merkezi No:5/445 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 5.550 m2
Arsa Payı : 38/17042
İmar Durumu : Var, Hmax:18,50 müsaadeli, ticaret kullanımlı imar durumu
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydı gibidir
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/205 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR