ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ Siteler'de 2.228 m² kargir işyeri icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037727
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ULUBEY MAH. / ULUBEY
Kat Sayısı : 5
Toplam m² : 2228
Isıtma Tipi : Doğalgaz (Kombi)
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
Dosya No
:
2017/105 Satış
Muhammen Bedeli
:
2,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 09:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2017/105 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Altındağ İlçesi, Ulubey ( Tapuda Siteler ) Mahallesinde kain imarın, 20005 ada 3 parseli teşkil eden 646,00 m² yüzölçümlü Kargir işyeri Bina betonarme karkas yapı nizamında 1 bodrum+zemin+2 normal kat+teras kat olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi, Yalınç Caddesi yönündeki giriş cephesi camekanlı Alüminyum kaplama ile kaplıdır. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina kombi ile ısıtılmaktadır. Yük asansörü mevcuttur.Teras hariç yaklaşık 2.228,00 m² kullanım alanı vardır.
Bodrum Kat:
Bodrum kata mozaik kaplama basamaklı merdiven ile inilmektedir. Zemini Mozaik kaplı duvarları boyalıdır. İmalathane ve depo olarak kullanılmaktadır. Bu katta WC mevcuttur. Kullanım alanı 557,00 m² dir.
Giriş Kat:
Giriş zemini mozaik üstü pvc yer döşemesi ile kaplıdır. Tavan 60*60 taş yünü asma tavandır. Giriş kısmı açık ofis tarzında bölmelendirilmiştir. Bu kısımda oluşturulmuş olan 3 adet idari ofis bölmesinin zemini laminat kaplama, duvarları raf sistemine hazır şekilde donatılmıştır. Giriş katın arka kısmında depo mevcuttur. Zemini Mozaik kaplı duvarlar plastik boyalıdır. Bu kısımda mutfak, mescit ve wc mevcuttur. Mutfağın zemini seramik kaplıdır. Laminat tezgahlı suntalam mutfak dolapları mevcuttur. Kullanım alanı yaklaşık 557,00 m² dir.
1. Kat:
Bölünmemiş tek hacim şeklindedir. Zemini mozaik kaplı duvarları plastik boyalıdır. Bu katta Wc mevcuttur. Kallanım alanı yaklaşık 557,00 m² dir.
2. Kat:
Tuğla duvar ile iki kısma ayrılmıştır. Zemini mozaik kaplı duvarları plastik boyalıdır. Bu katta da wc mevcuttur. Kullanım alanı yaklaşık 557,00 m² dir.
Teras:
Çeliş konstrüksiyon merdiven ile çıkılmaktadır. Bu katın üst kısmı çelik konstrüksiyon taşıyıcılı sandviç panel sistemi ile kapatılmıştır. Depo amaçlı kullanılmaktadır.
Taşınma ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyadaki mevcut bilirkişi raporundadır.
İŞBU SATIŞ İ.İ.K.NUN 133. MADDESİNE GÖRE YAPILACAKTIR.
NOT: İLK İHALE ALICISI HİSSEDAR MUSTAFA KUBANÇ'IN İHALEYE İŞTİRAKİ HALİNDE SATIŞ KENDİSİNE PEŞİN PARA İLE YAPILACAKTIR.
Adresi : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Ulubey ( Tapuda Siteler ) Mahallesi, Yalınç Caddesi Üzerinde Bulunan, 20005 Ada 3 Parseli Teşkil Eden Arsa Üzerinde İnşa Edilmiş 28 Kapı Nolu Kargir İşyeri.
Yüzölçümü : 646,00 m²
İmar Durumu : Altındağ Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01/03/2019 tarih, 4514 sayılı yazısı ile; Siteler Mahalleri olarak belirtilen Önder Mah. 20005 ada 3 parselin imar durumunun onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında Küçük Sanayi Alanı olarak ayrıldığı, yapılaşma koşullarının blok nizam Hmax:10,50 olarak belirlendiği hususları belirtilmiştir.
Kıymeti : 2.250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 09:45 - 09:55 arası
2. Satış Günü : İİK.nun 133. maddesi gereğince Tek satış (Tamamlama satışı)
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/105 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR