AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Merkez'de fabrika binası icradan satılıktır

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027108
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : BAĞLICA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/43048 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,815,498 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA
İCRA DAİRESİ

2018/43048 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Amasya ili, Merkez Bağlıca Köyü, 110 Ada, 2 Parsele kayıtlı 10.256,30 m² alana sahip Arsa vasıflı taşınmaz ; Bağlıca Köyü Organize Sanayi Sitesi 1. Cadde Amasya adresindedir. Mecitözü karayoluna 60 metre, Amasya Küçük Sanayi Sitesine 12,5 km ve Yavuz Selim Meydanı'na kuş uçusu 18 km mesafededir. Fabrikanın giriş kısmında tesviye edilmiş stabilize dolgu yapılarak sıkıştırılmış ve üzeri beton ile kaplanmıştır. Ayrıca fabrika çevresine ve fabrika içinde bazı kısımların zemininin beton ile kaplandığı tespit edilmiştir. Yaklaşık 450,00 m² alanı kaplamaktadır. İdari binanın yapıya ait mimarı projesinde yapı yüksekliğinin 9,50 metre olduğu ve betonarme olarak inşaa edildiği, dışının sıvalı ve boyalı olduğu, fabrika binasıyla bitişik olduğu, zemin katının yaklaşık 80,00 m² ve 2. katı ise 20 m² alanında olduğu tespit edilmiştir. Toplam kullanım alanı 180,00m² olup, zemin katında mutfak, wc, duş, soyunma odası ;1. katında ise wc, muhasebe odası, idari oda ve depo bulunmaktadır. İç kapıları ahşap doğramadan pencereleri ise pvc doğramadan imal edilmiştir. Fabrika binası ise 1.200,00 m² kapalı alana sahiptir. Zemini tamamen beton kaplı, çatısı çelik konstüksiyondan imal edilmiş olup çatı örtüsü galvaniz sandviç paneller ile kaplıdır. İçi ve dışı sıvalı olup kısmen boyalıdır. Taşınmazın konumlandığı alanda genellikle mermer fabrikaları ağırlıklı olmak üzere bir çok fabrika binası ve tesis bulunmaktadır. Satışa çıkarılacak taşınmaz 4562 Sayılı O.S.B Kanun ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerine tabi olup O.S.B'nin kuruluş protokolünde öngürülen niteliklere sahip alıcılar ile kredi alacaklısı kuruluşa satış yapılabilmekte olduğundan ihaleye katılımdan önce Amasya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nden ihaleye katılım şartlarına haiz olunduğuna dair belgeyi temin ederek ihale esnasında ibraz etmeleri zorunludur. Elektronik ortamdan teklif dahi verilse en geç ihale saatine kadar bahsi geçen belgeyi Dairemiz dosyasına sunulması şart olup, belge sunulmaması halinde vermiş olduğu teklif nazara alınmayacaktır. Bu şartlara haiz katılımcı ihaleyi kazandığı takdirde 4562 sayılı O.S.B Kanun ve Uygulama Yönetmelik hükümlerini ihaleyi kazandığı andan itibaren kabul etmiş sayılacaktır. Borçlu adına tam hisseli olarak kayıtlı bulunan gayrimenkulün geniş esvafı mevcut bilirkişi raporu ile açıklanmıştır
İmar Durumu : Amasya Belediyesi İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün 23/10/2017 tarih ve 5023 sayılı yazısında belediye ve mücavir alan sınırları dışında kalmakta olduğu için bilgi verilemediği bildirilmiştir. (OSB Alanı)
Kıymeti : 1.815.498,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 03/07/2018 tarih ve 10029 yevmiye numarası ile Amasya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanlığı'nın taşınmazın OSB sınırları içinde bulunduğu ve icra yolu ile satışı yahut üçüncü kişilere devrinde OSB'den uygunluk görüşü alınması hakkında şerhi / beyanı.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- “Satışı Yapılacak taşınmaz Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer aldığından 4562 sayılı O.S.B. Kanun ve Uygulama Yönetmeliği hükümlerine tabi olup O.S.B.nin kuruluş protokolünde öngörülen niteliklere sahip alıcılar ile kredi alacaklısı kuruluşa satış yapılabilmekte olduğundan ihaleye katılımdan önce Amasya Organize Sanayi Bölgesi kurumundan ihaleye katılım şartlarına haiz olunduğuna dair belgeyi temin ederek ihale esnasında Müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu şartlara haiz katılımcı ihaleyi kazandığı takdirde 4562 sayılı O.S.B. Kanun ve Uygulama Yönetmelik hükümlerini şimdiden kabul etmiş sayılacaklardır.” (Yargıtay 12. HD 2018/1517 E., 2018/14027K.)

4- Yukarıda da değinildiği gibi bahsi geçen taşınmaz Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer aldığından elektronik ortamdan teklif verilmesi halinde dahi ; en geç ihale başlangıç saatine kadar bahsi geçen ihaleye katılım şartlarına haiz olunduğuna dair belgenin sunulması aksi takdirde elektronik ortamda verilmiş olan tekliflerinin nazara alınmayacaktır.

5- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

6- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/43048 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR