AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya/Merkez'de dükkan icradan satılıktır

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963306
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : DERE MAH. / GÖKMEDRESE
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22378 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,050,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA
İCRA DAİRESİ

2018/22378 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Borçlu adına tam hisseli bulunan, tapuda Amasya ili, Merkez Dere Mahallesi, 199 Ada, 58 Parselde kargir dükkan vasıflı bulunan taşınmaz ; Dere Mahallesi, Danişment Caddesi No:9/A Merkez Amasya adresindedir. Ana taşınmaz : bitişik nizam zemin kat+asma kat olarak inşa edilmiştir. Yapı yaklaşık 40-45 yıllıktır. ÇŞB'nın Yapı Yaklaşık Maliyetleri Genel Tebliğine göre Yapı Sınıfı III-A'dır. Keşif esnasında taşınmazın tadilat ve onarımlarının düzenli olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın kapısı alüminyum doğramadan imal edilmiş, camekanlı, doğalgazlı, zemini seramik kaplı, duvarları saten alçılı, plastik boyalıdır. Alçıpan asma tavan mevcut, asma katına dükkan içerisinden merdiven ile çıkılmaktadır. Asma katın tavanı 1.60 m, duvarları sıvalı, boyalıdır. Asma katta bir adet wc bulunmakta, net kullanım alanı yaklaşık 35,00 m² olup, keşif tarihi itibariyle beyaz eşya dükkanı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Mustafa Kemal Paşa Caddesi'ne çok yakın olup, ilin ticari saçaklanmaların en yoğun olduğu bölgedir. Amasya Belediyesi İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 09/03/2018 tarih, 1159 sayılı yazısında imar durumunun hazırlanmış olduğu, imar durum belgesi şöyledir : " Kadastral ve imar durumunun aynısıdır. Gayrimenkul koruma amaçlı imar planında 2-F bölgesinde kalmaktadır. 2-F bölgesinde minimum parsel büyüklüğü 60 m², büyüklüğü 60 m² altındaki parseller bitişiğindeki uygun parselle birleşmeden imar izni verilemez. Gayrimenkulun 21-48-75 nolu parsellerle birleşmesi gerekir. Gayrimenkul ticaret alanında olup, ticaret alanlarında hizmet sektörüne ait bürolara, gazino ve lokantalar, çarşı ve çok katlı mağazalar, otel , motel, sinema ve tiyatrolar, kültürel ve sosyal tesisler, açık ve kapalı spor alanları, yönetim birimleri, bankalar, mali kurumlar yapılabilir. İnşaat nizamı bitişik nizam H=9,50 m'dir." Gayrimenkulün geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporları ile açıklanmıştır.
Kıymeti : 2.050.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22378 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR