ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ/Karacaören'de 178 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926225
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARACAÖREN MAH. / ALTINDAĞ
: 178
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6727 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
12. İCRA DAİRESİ
2018/6727 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 70166 Ada, 1 Parsel, KARACAVİRAN Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli, Altındağ İlçesi, Karacaören Mahallesinde 2.100.caddesinde, Alışveriş merkezi Apartmanı No: 1/7 adresinde bulunmaktadır. Ankara İli, Altındağ İlçesi, Karacaviran Mahallesinde kain, 70166 ada, 1 parselde kayıtlı 11.064,00 m2 yüzölçümlü "işyeri-beton vasıflı ana taşınmazın,367/11064 arsa paylı zemin kat 7 nolu "Deposuz dükkan nitelikli taşınmaz. Dosyasında mevcut imar durum belgesine göre taşınmaz; 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında ticaret alanı içerisinde kalmakta olup ayrık nizam, kat alan kat sayısı (KAKS):0,75,H.max: 9,50m., ön bahçe çekme mesafesi: 5m, yan parsel çekme mesafesi: 5m yapılaşma koşullarına sahiptir. Ana taşınmaz alışveriş merkezi olup, yakın çevresinde Karacaören Mahallesi Muhtarlığı, Karacaören TOKİ konutları bulunmaktadır. Belediye Başkanlığı ile Kaymakamlık Binasına yakın konumda bulunmaktadır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 3 bodrum kat, zemin kat ve 1 normal kat inşa edilmiştir. Bina bodrum katlarda sığınak, kapalı otopark, depolar ve teknik müştemilatlar bulunmaktadır. Bina zemin katında 14 adet dükkan, 1. normal katında ise 10 adet dükkan bulunmaktadır. Bina çevresi tel ile çevrili olup, ana giriş kapısı camekanlı alüminyum doğramadır. Bina dış cephesi taş kaplama görünümlüdür. Bina içi giriş holü zemini granit mermer kaplı, duvarlar plastik boyalıdır. Binada açık otopark, kapalı otopark, asansör bulunmaktadır. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. Deposuz dükkan nitelikli 7 nolu bağımsız bölüm, alışveriş merkezinin zemin katında girişe göre sol ön tarafta yer almaktadır. Dükkan giriş kapısı, doğrama çerçeveli ve camlıdır. Dükkan pencereleri demir profil doğramadır. Dükkan içi geniş tek hacim olup, zemini seramik kaplı, duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanı asma tavanlıdır. Dükkanda spot aydınlatma bulunmaktadır. Dükkan vitrini demir çerçeveli camlıdır. Isıtma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Mahallinde kiracı Aksoy Market tarafından kullanılmaktadır. Bağımsızın net alanı 178 m2'dir.
Adresi : Ankara İli Altındağ İlçesi Karacaören Mahallesi 2.100. Caddesi, Alışveriş merkezi apartmanı No:1/7
Yüzölçümü : 11.064,00 m2
Arsa Payı : 367/11064
İmar Durumu : Dosyasındaki gibidir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/03/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6727 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR