ALACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Alaca/Yıldızhan'da 119 m2 dükkan icradan satılıktır

ALACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00930257
Şehir : Çorum / Alaca
Semt-Mahalle : YILDIZHAN MAH. / ALACA
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

ALACA LİDER 16.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/83 ESAS
Muhammen Bedeli
:
139,295 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Alaca Adalet Sarayı 1. Kat 31 nolu oda Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu - Alaca / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALACA İCRA DAİRESİ
2017/83 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Alaca İlçe, 209 Ada, 17 Parsel, YILDIZHAN Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz niteliği arsa olan, B blok, zemin kat 18 bağımsız bölüm nolu, 25/700 arsa paylı dosyamız borçlusu adına tam hisse ile kayıtlı, dükkan olarak kullanılan 119 m² alanlı, betonarme(karkas) olarak yapılan 28/10/2014 tarih ve 19/42A cilt nolu, iskanı bulunan, ana taşınmaz zeminde, bir zemin, beş normal kattan oluşan, Belediye imar planı içerisinde olup, bitişik nizam 6 kata tahsisli, ticaret ve konut alanı içerisinde, parselin güney cephesi yol olup, 25.00 metrelik Zile caddesine, cephelidir. Eğimsiz, hızlı gelişme alanı içerisinde, söz konusu bağımsız, dükkan, güney cephelidir, yola bakan güney cephesi demir cemaken, dükkan tabanı seramik kaplama, duvarları alçı üzeri su bazlı plastik boyalı, tavanı sıva üzerine su bazlı plastik boyalı, wc giriş kapısı pvc doğrama, tabanı ve duvarı yarıya kadar seramik kaplama, dış cephesi ısı yalıtımlı, sıva üzeri su bazlı plastik boyalı, ısıtma türü doğalgazlı, asansörlü, elektrik, su ve kanalizasyon abonesi bulunmaktadır.
Adresi : Yıldızhan Mah. Zile Cad. No: 81/E Alaca / ÇORUM
Yüzölçümü : 1.585,98 m2 (ana taşınmaz ilişkin)
Arsa Payı : 25/700
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde olup, bitişik nizam 6 kata tahsisli, ticaret ve konut alanı içerisinde,
Kıymeti : 139.295,85 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Alaca Adalet Sarayı 1. Kat 31 nolu oda Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu - Alaca / ÇORUM
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/83 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR