AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt/Yıldırım Mahallesi'nde 160 m² dükkan icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032965
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
: 160
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/110 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2019/110 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Akyurt İlçe, 382 Ada, 3 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, zemin 10 Nolu Bağımsız Bölüm
Bilirkişi raporuna göre:
Yukarıda tarafları ve dosya numarası yazılı dosyada re'sen bilirkişi seçildiğimizden, Keşif günü Ankara ili Akyurt ilçesi, Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 382 ada 3 parsel sayılı zemin .kat 10 nolu depolu dükkan vasıflı taşınmazın bulunduğu yere gelinerek gerekli inceleme ve tespitler yapılmış ve keşif sonucu dosya tarafımıza teslim edilmiştir.

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE İMAR DURUMU
Akyurt Tapu Müdürlüğü'nün düzenlediği Taşınmaz Bilgileri form evrakında ;
Kıymet takdirine konu edilen; Ankara ili Akyurt ilçesi ,Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 382 ada 3 parsel sayılı ,depolu dükkan vasıflı 88/ 548 arsa paylı,zemin kat 10 nolu taşınmazın tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu görülmektedir.
Akyurt Belediye Başkanlığının internet sitesinde Kıymet takdirine konu edilen; Ankara ili Akyurt ilçesi ,Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 382 ada 3 parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 4 katlı Konut alanında kaldığı belirtilmiştir.

İNCELEME TESPİT VE DEĞERLENDİRME
Kıymet takdirine konu edilen; Kıymet takdirine konu edilen; Ankara ili Akyurt ilçesi ,Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 382 ada 3 parsel sayılı taşınmazın incelenmesinde;
Taşınmaz Yıldırım mahallesi, Dr. Neslihan Özenli caddesi, Necati Apt. N0 : 18 / 10 Akyurt /Ankara adresinde bulunduğu ,
Zemin kat dükkanın yaklaşık 130 m² ,bodrum kat deponun 30 m² olmak üzere 160,00 m² toplam kullanım alanına sahip olduğu , Fiilen giyim mağazası olarak kullanıldığı görülmüştür. 10 nolu bağımsız bölümün camekanının alüminyum doğrama ,zemininin seramik kaplamalı ,duvarların alçı sıva üzeri plastik boyalı olduğu, İçten demir profillerle yapılmış merdivenle depoya inildiği, Depo duvarlarının alçı sıva üzeri plastik boyalı zeminin seramik kaplı olduğu görülmüştür. Taşınmaz ticari yönden yoğunluğu olan bir bölgede bulunmamaktadır. Bu durum değerine olumsuz katkı yaparken ,kullanım alanının büyüklüğü değerini olumlu yönde etkilemektedir.
Kıymet takdirine konu edilen; Ankara ili Akyurt ilçesi ,Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 382 ada 3 parsel sayılı ,depolu dükkan vasıflı 88/ 548 arsa paylı, zemin kat 10 nolu taşınmazın yukarıda sayılan özellikleri, İmar durumu ,arazi yapısı ,geometrik şekli ,altyapı hizmetlerinden yararlanma hali.yerleşim alanına olan mesafesi, binanın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ile çevre alım satım rayiçleri dikkate alındığında keşif tarihi itibariyle taşınmazın birim m² değerinin 200.000,00.-TL olabileceği tespit ve takdir edilmiştir. Borçlunun payının değeri=200.000,00.-TL dir denilmektedir
Adresi : Ankara İl, Akyurt İlçe, 382 Ada, 3 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, zemin 10 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 548 m² Ana taşınmaz nitelik : altı katlı kargir apartman
Arsa Payı : 88/548 Bağımsız bölüm nitelik : Depolu dükkan
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/110 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR