ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aksaray/Sarıyahşi'de 102 m2 asma katlı dükkan icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982294
Şehir : Aksaray / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / HELVADERE
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/8 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : : Aksaray İl, Sarıyahşi İlçe, 99 Ada, 1 Parsel, Merkez Mahalle, 51 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında ana taşınmaz nitelik arsa olarak gözükmektedir. Satışa konu taşınmaz 51 nolu bağımsız bölüm kat irtifaklı dükkan internet cafe olarak kullanılmaktadır. dükkanı giriş kapısı demir doğrama camekanlıdır. zemin asma kat ve WC kısımlarından oluşmaktadır. zemin kat zemini karamozayik kaplı olup duvarları sıva üzeri boyalıdır. asma katın zemini seramik kaplı olup duvarları sıva üzeri boyalıdır. wc nin zemin ve duvarları seramik kaplıdır soba ile ısıtılmaktadır. dükkanın faydalı kullanına göre zemin kat 66,00m2, asmakat 36,00m2 toplam 102m2 dir. Yüzölçümü: 1.270,03 m2
Kıymeti: 60.000,00 TL
KDV : %8
Adresi: Merkez Mah. Cumhuriyet Cad. Şehit Vedat Büyüköztaş Sk Cömertler Apt. N 2 Sarıyahşi / AKSARAY
İmar Durumu: Bitişik nizam 5 kat konut+Ticari alan içerisinde yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 12/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü: 09/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR