AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı/Yavuz Mahallesi'nde 31 m² dükkan icradan satılıktır

AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945579
Şehir : Ağrı / Merkez
Semt-Mahalle : YAVUZ MAH. / KAZIMKARABEKİR
: 31
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/143 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
74,984 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Ağrı Belediye Başkanlığı Mezat(Toplantı) Salonu Merkez/Ağrı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AĞRI
İCRA DAİRESİ
2018/143 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ağrı İli, Merkez İlçesi, Yavuz Mah. Vali Konağı Cad. Mevki, 179 Ada, 43 Parsel, 8/693 Arsa Paylı, 1.207,70 m2 Yüz Ölçümlü, Birinci Kat, 46 Nolu Bağımsız Bölümde Kayıtlı Dükkan: Dava konusu taşınmazın içerisinde bulunduğu yapının hemen yakınında cadde sokak ve kaldırım bulunan, önemli ticari ve işlek caddede bulunmaktadır. Davaya konu taşınmazın kendisi ve etrafı tamamen ticari alan olup, yol, su, kaldırım, kanalizasyon, elektrik gibi belediye ve kamu hizmetlerinden azami ölçüde yararlanmaktadır. Dükkanın bulunduğu bina yaklaşık 16-20 yaş aralığındadır. Tapu kaydından bağımsız bölümün 31,06 m2 olduğu ayrıca yerinde yapılan inceleme sonunda arsa üzerinde 6 katlı ilk üç katı ticari alan son üç katı konut olarak kullanılan bodrum katında otapark bulunan, asansörlü ve kaloriferli bir yapı olduğu ve 46 nolu bağımsız bölümün keşif sırasında boş olduğu tespit edilmiştir.

İmar Durumu : Belediye imar planı içinde bitişik nizam 6 kata müsaadeli
Kıymeti : 74.984,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Ağrı Belediye Başkanlığı Mezat(Toplantı) Salonu Merkez/Ağrı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR