PATNOS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı/Patnos'ta 154 m² dükkan icradan satılıktır

PATNOS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067495
Şehir : Ağrı / Patnos
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / PATNOS
: 154
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
268,702 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 14:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
PATNOS
İCRA DAİRESİ
2016/42 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Tapu Kaydı: Ağrı ili, Patnos ilçesi, İnönü Mahallesi, 227 ada 12 parsel numarada kayıtlı bulunan, 869,48 metrekare miktarlı, iki katlı kargir bina ve arsası vasıflı taşınmazın, 13/75 arsa payına isabet eden dükkan vasıflı taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Satışa konu taşınmaz sürücü kursu olarak kullanılmaktadır. İnönü mahallesinde bulunmaktadır. Ticari mahalde olup hemen bitişiğinde ve yakınında ticari işyerlerinin bulunduğu tespit edilmiştir. Hemen bitişiğinde ve yakınında işyerleri, altında işyeri bulunan çok katlı yapıları ve her türlü işyerleri mevcuttur. Turgut Özal bulvarına cephelidir. Turgut Özal bulvarından kuzeye doğru gidildğinde ise çarşı merkezine Menderes Bulvarına ulaşılmaktadır. Bahçi geçen caddelerde ise her türlü işyerleri olduka yoğun miktarda bulunmaktadır. Ana taşınmaz 2 katlı betonarme yapı olup içinde çeşitli işyerleri bulunmaktadır. Yapı zemin kat +1 kat olmak üzere toplam iki kattan oluşmaktadır.Geometrik olarak düzgün bir yapıya sahip olup, parsel yapılaşmaya uygundur. Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız bölüm 31-40 yıllık bir yapıdır. Ana yapının dış ve iç duvarlarının sıvası ve boyası genel olarak yapılmış olup, üzeri çatı örtüsü ile örtülmüştür. Duvarları (bims) birket malzemesinden yapılmıştır. Betonarme-Karkas yöntemiyle inşaa edilmiştir. Yapı soba ile ısıtılmakta ve binada asansör mevcut değildir. 7 nolu bağımsız bölümün kullanım alanı 154,22 metrekaredir. Bağımsız bölümün tüm ince işcilikleri bitmiş vaziyettedir. Sürücü kursu olarak kullanılacak şekilde inşaa edilmiştir.
İmar Durumu : İnönü mahallesinde bulunan taşınmazın bitişik nizam 5 kat (ticari alanda) yapılaşma koşuluna sahiptir. Yapı kullanma izni ve yapı ruhsatı vardır.
Kıymeti : 268.702,50 TL KDV Oranı : Tüm ihale alıcıları KDV'den muaftır.
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Patnos Belediyesi Kültür Merkezi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR