AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı/Merkez'de 145 m² büro icradan satılıktır (çoklu satış)

AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064961
Şehir : Ağrı / Merkez
Semt-Mahalle : SUÇATAĞI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Bina Yaşı : 11-15 Arası
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Ağrı Belediye Başkanlığı, Belediye Toplan (Mezat Salonu) Merkez / AĞRI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AĞRI İCRA DAİRESİ

2019/18 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ağrı İli, Merkez İlçesi, SUÇATAĞI Mahallesi, Boşik Tarafı Mevkii, 121 Ada, 5 Parsel, 2. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm, 30/290 Arsa Paylı, Mesken nitelikli taşınmazın bulunduğu ana binada zemin katta iki adet işyeri, 1. kat iki adet mesken ve 2. katta ise 1 adet mesken ve 1 adet rehabilitasyon merkezi olmak üzere zemin kat+2 kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşmuştur. Sıva ve boya işleri yapılmış olup dış cephesi dış cephe boyası ile boyatılmıştır. Üzeri çatı örtüsü örtülmüştür. Duvarlar bims (briket) ve tuğla malzemesinden yapılmıştır.Betonarme-Karkas yöntemiyle inşa edilmiştir. Kalorifer ile ısıtılmaktadır. Asansör mevcut değildir. Taşınmaz yaklaşık 11-15 yaş aralığındadır. Giriş kapısı demir, pencereler ise pvc malzemesinden yapılmış olup, iç duvarlar saten boyası ile boyanmıştır. Merdivenler mermer kaplama, koridorlar seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Satışa konu 10 nolu bağımsız bölümün giriş kapısı ise PVC malzemesinden yapılmış olup, ıslak zeminler seramik ile odalar ve koridorlar ise laminant parke ile kaplanmıştır. Duvarlar saten boya ile boyanmıştır. Pencereler PVC malzemesinden yapılmıştır. Daire wc-lavabo, banyo, büro şeklinde çalışma odaları, idari oda, mutfak ve antreden oluşan bölümden oluşmaktadır.
Adresi : Ağrı İli, Merkez İlçesi, SUÇATAĞI Mahallesi, Boşik Tarafı Mevkii, 121 Ada, 5 Parsel, 2. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm.
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içinde Bitişik Nizam 6. kat yapılaşma koşuluna sahiptir.
Kaydındaki Şerhler : QNB FİNANSBANK A.Ş. Lehine 1. Derece ipotek şerhi vardır.
Yüzölçümü : 145,52 m2
Arsa Payı : 30/290
Kıymeti : 210.500,40 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Ağrı Belediye Başkanlığı, Belediye Toplan (Mezat Salonu) Merkez / AĞRI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ağrı İli, Merkez İlçesi, SUÇATAĞI Mahallesi, Boşik Tarafı Mevkii, 121 Ada, 5 Parsel, 2. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm, 30/290 Arsa Paylı, Mesken nitelikli taşınmazın bulunduğu ana binada zemin katta iki adet işyeri, 1. kat iki adet mesken ve 2. katta ise 1 adet mesken ve 1 adet rehabilitasyon merkezi olmak üzere zemin kat+2 kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşmuştur. Sıva ve boya işleri yapılmış olup dış cephesi dış cephe boyası ile boyatılmıştır. Üzeri çatı örtüsü örtülmüştür. Duvarlar bims (briket) ve tuğla malzemesinden yapılmıştır.Betonarme-Karkas yöntemiyle inşa edilmiştir. Kalorifer ile ısıtılmaktadır. Asansör mevcut değildir. Taşınmaz yaklaşık 11-15 yaş aralığındadır. Giriş kapısı demir, pencereler ise pvc malzemesinden yapılmış olup, iç duvarlar saten boyası ile boyanmıştır. Merdivenler mermer kaplama, koridorlar seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Satışa konu 11 nolu bağımsız bölümün giriş kapısı ise PVC malzemesinden yapılmış olup, ıslak zeminler seramik ile odalar ve koridorlar ise laminant parke ile kaplanmıştır. Duvarlar saten boya ile boyanmıştır. Pencereler PVC malzemesinden yapılmıştır. Daire wc-lavabo, banyo, büro şeklinde çalışma odaları, idari oda, mutfak ve antreden oluşan bölümden oluşmaktadır.
Adresi : Ağrı İli, Merkez İlçesi, SUÇATAĞI Mahallesi, Boşik Tarafı Mevkii, 121 Ada, 5 Parsel, 2. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm.
İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içinde Bitişik Nizam 6. kat yapılaşma koşuluna sahiptir.
Kaydındaki Şerhler : QNB FİNANSBANK A.Ş. Lehine 1. Derece ipotek şerhi vardır.
Yüzölçümü : 150,60 m2
Arsa Payı : 30/290
Kıymeti : 211.368,36 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Ağrı Belediye Başkanlığı, Belediye Toplan (Mezat Salonu) Merkez / AĞRI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR