AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı Fevzi Çakmak mahallesinde 961 m2 akaryakıt istasyonu icradan satılıktır

AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892312
Şehir : Ağrı / Merkez
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / FEVZİÇAKMAK
Açık Alan m² : 961
Kapalı Alan m² : 175
Pompa Sayısı : 8
Bina Yaşı : 30
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/135 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,038,881 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:35
Satış Yeri
:
AĞRI BELEDİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AĞRI
İCRA DAİRESİ
2017/135 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İli Merkezİ lçesi Fevzi çakmak Mah. Eski mezbahane mevkii 95 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz 961,31 m2 olup tapu kaydında Akaryakıt İstasyonu ve Arsası olarak borçlu şirket adına tam hisseli olarak kayıtlıdır. Taşınmaz ticari olarak işlek konumda yer almaktadır. Yapılan keşif neticesinde kuş bakışı olarak Valilik binasına 720 metre, Şehir stadyumuna 284 metre olduğu tespit edilmiştir.Belediye mücavir alan ve imar planı içerisindedir.Taşınmaz parsel üzerinde Akaryakıt İstasyonu aksanları ile birlikte ve bir adet yapı bulunmaktadır.Satışa konu yapının 3A "Akaryakıt ve Gaz İstasyonları " sınıfını girdiği anlaşılmıştır. Yapı 21-30 yaş aralığındadır. Taşınmaz üzerinde yer alan yapı tek katlı olup iç ve dış sıvası yapılmış, betonarme ve karkas inşa edilmiş, kaloriferle ısıtılmaktadır.Taşınmaz üzerindeki yapının kullanım alanı 175,74 m2'dir.Satışa konu taşınmaz üzerindeki akaryatık istasyonuna ait 1 Adet LPG istasyonu çalışır vaziyette, LPG tesisatına bağlı 5 tonluk tank, 12 kg kuru kimyasal yangın tüpü, 4 Adet dijital istayson , 8 Adet pompa ağzı, 3 Adet 16 tonluk motorinyer altı tankı, 1 Adet 16 tonluk benzin yer altı tankı bulunduğu belirlenmiştir.Taşınmaz üzerindeki Akaryakıt İstasyonu ve aksanları ile birlikte satılacaktır.
Yüzölçümü : 961,31 m2
İmar Durumu : Belediye imar sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 3.038.881,46 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : AĞRI BELEDİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR