SİNANPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Sinanpaşa'da marangoz atölyesi ve arsası icradan satılıktır

SİNANPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048729
Şehir : Afyonkarahisar / Sinanpaşa
Semt-Mahalle : AHMETPAŞA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
203,540 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 13:30
Satış Yeri
:
Sinanpaşa Adliyesi İcra Müdürlüğü Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİNANPAŞAİCRA DAİRESİ
2019/7 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz Afyonkarahisar İli, Sinanpaşa İlçesi, Ahmetpaşa Beldesi, Yukarı Mahelle, Hıtırpınarı Mevki, 135 Ada, 1 Parsel bulunmakta olup, 2.209,21 m² ve Tapuda Tarla vasfı ile kayıtlıdır. Taşınmaz düze yakın bir topoğrafik yapıdaki arsa ve bu arsa üzerinde inşa edilmiş tek katlı iş yeri olduğu herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı mevcut belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu etrafında konut olarak yapılaşmaların mevcut olduğu görülmektedir. İlçe Merkezine 6 km belde merkezine ise 500 m. mesafededir.
Taşınmaz İmar Planı İçinde olup, Ayrık Nizam 2 Kat% 30 inşaat izni bulunduğu, taşınmaz üzerinde mevcut bulunan yapıya ilişkin yapı ruhsatı bulunduğu ve ruhsatın 200 m² depo için verildiği anlaşılmaktadır. ( Arazinin Değeri 110.460,50 TL dir )
Taşınmaz üzerinde tek katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiş yapının dış cephesi sıvalı vaziyette çatısı iseboyalı kutu profil üzerinde gelvaniz saç örtülmüştür. dış kapılar ve pencereler demir doğramadır zemin beton kaplama duvarları sıvalı ve boyalı vaziyettedir. tavanda Pvc kaplama marangız atölyesi olarak kullanılan binanın içinde 18,50 m² kuüfat 17 m² idari büro ve WC mevcuttur. Mutfak tezgahı Seramik, Tezgah mermerit, alt ve üst dolapları ahşaptır. idari ofis, taban kaplaması laminant parke duvarları alçı vısa üstü boyalıdır. ısıtma soba ile sağlanmaktadır. ( yapı bedeli 92,480 TL dir. )taşınmaz içerisinde 3 Adet 7/8 yaşlarında sedir ağacı 1 adet 5-6 yaşlarında ladin ağacı bulunkatadır. ( ağaçların değeri 600 TL dir. )
Binanın hendek olarak yazılan kısma 18,69 m²ve yine kadastro çalışmalarında hendek olarak yazılan kısma 05,36 m² tecavüzü vardır.
Adresi : Satışa Konu Taşınmaz Afyonkarahisar İli, Sinanpaşa İlçesi, Ahmetpaşa Beldesi, Yukarı Mahelle, Hıtırpınarı Mevki, 135 Ada, 1 Parsel
Yüzölçümü : 2.209,21 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Taşınmaz İmar Planı İçinde olup, Ayrık Nizam 2 Kat%30 inşaat izni bulunmakta olup,taşınmaz üzerinde mevcut bulunan yapıya ilişkin yapı ruhsatı bulunduğu ve ruhsatın 200 m² depo için verildiği anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 203.540,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu şeklindedir.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : Sinanpaşa Adliyesi İcra Müdürlüğü Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR