AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar/Merkez'de dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979078
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 762
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/400 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 11:35
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 11:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/400 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili Merkez Örnekevler mah. 1053 ada 28 parsel numarası ile 762 m² yüzölçüme sahip Bodrumlu zemin kat Dükkan üç katlı karkas apartman ve arsası vasfıyla kayıtlı ana gayrimenkulde yer alan 10/154 arsa paylı dükkan nitelikli zemin kat 13 bağ blm numarasıyla kayıtlı taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Posta adresi, Nazmi Saatçi mah. Şeyh Şamil Bulvarı No: 65/D Afyonkarahisar'dır. Taşınmazın düze yakın bir topoğrafik yapıdaki arsa üzerinde inşa edilmiş binanın zemin katında yer alan iş yeri olduğu , herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu etrafında konut ve ticari olarak yapılaşmaların mevcut olduğu görülmektedir. Taşınmaz ayrık nizam olup ve çevresindeki yapılar ağırlıklı olarak ayrık nizam inşaa edilmiştir. Toplu taşıma araçlarının güzergahı üzerinde yer almaktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlemlenmiştir. Lojistik Komutanlığı ve 125. Yıl Ortaokulu yürüme mesafesindedir. İmar planında konut alanında kaldığı, ayrık nizam 4 kat %40 inşaat müsaadeli olduğu bildirilmiştir. Taşınmaz betonarme karkas sistemde proje ve inşa edilmiştir. Yapı 3/B sınıfında yer almaktadır. Dış cephe sıvalı ve akrilik boyalıdır. Bina girişi 593 sokaktan olup dükkanlara göre arka cephede kalmaktadır. Mimari projesinde bağımsız bölümün 58 m² alana sahip olduğu görülmektedir. Taban döşemesi seramik, duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Dış cephe alüminyum doğrama camekan ile dekore edilmiştir. Tavan asma tavan olup dükkan içinde wc mevcuttur. wc kapısı panel kapıdır. Bağımsız bölümün fiilen ikiye bölünerek iki farklı iş yeri haline getirildiği görülmüştür. Halihazırda işyeri olarak kullanılmaktadır. Olumsuz ve risk yaratabilecek bir unsura rastlanmamıştır. Ayrıntısı dosyasındaki bilgi ve belgelerde mevcuttur.
(KDV oranı ihale günü itibariyle belirlenmiş olup,Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile aşağıda yazılı taşınmaz (bağımsız bölüm nolu dükkan nitelikli taşınmaz) yönünden 30/06/2019 tarihine kadar KDV oranı %8'e indirilmiş olup, söz konusu değişiklik şu aşamada aşağıda yazılı ihale gününü kapsamamaktadır. Değişikliğin ihale günü ve ondan sonraki günleri kapsar şekilde uzatılması/değiştirilmesi halinde yeni belirlenen oran uygulanacaktır. Bu hususta ayrıca düzeltme ilanı yapılmayacaktır.)
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Afyonakarahisar ili Merkez Eşrefpaşa mah. 2264 ada 14 parsel numarası ile 375 m² yüzölçümüne sahip arsa vasfıyla kayıtlı ana gayrimenkulde yer alan 1/3 arsa paylı mesken nitelikli zemin kat 1 bağ blm numarasıyla kayıtlı taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Posta adresi Eşrefpaşa mah. 684 sokak No: 3/1 Afyonkarahisar'dır. Taşnmazın düze yakın bir topoğrafik yapıdaki arsa üzerinde inşa edilmiş binanın zemin katında yer alan mesken olduğu, herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda oludğu, etrafında konut olarak yapılaşmaların mevcut olduğu görülmektedir. Taşınmaz ayrık nizam olup ve çevresindeki yapılar ağırlıklı olarak ayrık nizam inşaa edilmiştir.Toplu taşıma araçlarının güzergahına yakın mesafede yer almaktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlenmiştir. Fatih pazar yeri, Hisarbank 100. yıl ortaokulu yürüme mesafesindedir. İmar planında taşınmazın konut alanında kaldığı, bitişik nizam 3 kat % 40 inşaat müsaadeli olduğu bildirilmiştir. Taşınmaz betonarme karkas sistemde inşaa edilmiştir. Yapı 3/A sınıfında yer almaktadır. Dış cephe sıvalı ancak boyasız vaziyettedir. Dışkapı demir doğrama, ahşap çatı kiremit örtülüdür. Binanın son katında yer alan bağımsız bölümde eksik imalat bulunduğu görülmektedir. Kat mahalleri beton, merdiven korkulukları demir doğramadır. Mimarı projesinde bağımsız bölümün 112,60 m² alana sahip olduğu görülmektedir. 3 oda, salon, mutfak, banyo, WC mahallerinden oluşmaktadır. Dış kapı ve içz kapılar ve pencereler ahşap doğramadır. Giriş holü , antre ve mutfak tabanı seramik, salon ve odalarda laminant kaplamadır. Duvarlar sıva üzeri boyalı vaziyettedir. Mutfak tezgahı mermer olup dolap bulunmaktadır. Banyoda taban mermer duvarlar da yarım boy mermer kaplamadır. Halihazırda kiracısı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Olumsuz ve risk yaratabilecek bir unsura rastlanmamıştır. Ayrıntısı dosyasındaki bilgi ve belgelerde mevcuttur.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/400 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR