AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyon/Esentepe Mahallesi'nde depo icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944104
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / HARBİŞ
: 870
Bina Yaşı : 8
Isıtma Tipi : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KADINANA 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6943 ESAS
Muhammen Bedeli
:
63,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/6943 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez Esentepe mah. 4310 ada 15 nolu parselinde kayıtlı 870.49 m2 yüzölçümlü betonarme apartman ve arsası niteliğindeki taşınmaz üzerinde inşa edilmiş olan binanın A blok bodrum katında 5/274 arsa paylı(10)bağımsız bölüm nolu Kilerli Depo nitelikli taşınmazdır. Adresi: Esentepe mahallesi Şair Ali TÜRK KESKİN cad.bodrum kat no: 38/1C AFYONKARAHİSAR'dır. İmar durumu : Afyonkarahisar belediye başkanlığının 07.06.2017 tarih ve 707 sayılı yazılarında, söz konusu olan Esentepe mahallesi 4310 ada 15 nolu parselin, imar planında konut alanında kalmakta olup,ayrık nizam 4 kat % 40 inşaat müsaadeli olduğunun belirtilmiştir. Düzgün bir topoğrafik yapıda olan arsa üzerinde bodrum üzeri 4 kat olmak üzere 5 katlı olarak inşa edilmiş doğalgazlı olan 8 yıllık apartmanın,A Bloğunda, girişi Ali TÜRK KESKİN caddesine cepheli olduğu, yapının inşaatında ön bahçe çekme mesafesi dikkate alındığında bahçe katında ve bina dış merdivenin sağında olan, ferforje demir doğrama camekanlı Öz Yap Sat İnş. Satış ofisi olarak kullanılan 10 nolu bağımsız bölümün kapalı olduğu, ancak tapu arşivindeki mimari proje incelendiğinde,bağımsız bölümün ön yola cepheli olan ve ofis olarak kullanılan bölümündeponun) 9 m2, deponun arka cephesindeki kapıdan ve merdiven sahanlığından da girişi olan, ön cephedeki ofis olarak kullanılan depoya bitişik olan kilerin de 17 m2 inşaat alanlı olduğunun belirlendiği, depolu kilerin toplam, 17 m2 +9 m2 : 26 m2 inşaat alanlı olduğu, deponun camekanlı olan dış cephesinden içi imalatlarının incelenmesinde ise, zemin kaplamasının seramik olduğu, duvarların alçı sıvalı ve boyalı olduğu, malik şirketin burayı satış ofisi olarak tefriş ettiğinin belirlenmiştir. İİK'nun 114 ve 126/son maddeleri gereğince satış ilanına taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 63.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6943 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR