AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyon/Çetinkaya Mahallesi'nde dükkan icradan satılacaktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943195
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 1509
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/877 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 12:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 12:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/877 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Değerleme konusu Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe,Çetinkaya Mahalle 2200 Ada, 17 Parsel, A Blok, 12 Nolu Bağımsız Bölüm depolu dükkan vasıflı taşınmaz düz bir topoğrafik yapıdaki arsa üzerinde inşa edilmiş binanın zemin katında yer alan iş yeri olduğu, herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu, etrafında konut ve ticari olarak yapılaşmaların mevcut olduğu görülmektedir. Söz konusu taşınmaz ayrık nizam olup ve çevresindeki yapılar ağırlıklı olarak ayrık nizam inşaa edilmiştir. Toplu taşıma araçlarının güzergâhı üzerinde yer almaktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlemlenmiştir. Tapu kaydında değerleme konusu gayrimenkulün; Afyonkarahisar İli merkez, Çetinkaya Mahallesi 2200 ada 17 parsel numarası ile 1509 m² yüzölçüme sahip Arsa vasfıyla kayıtlı ana gayrimenkulde yer alan 9/96 arsa paylı Depolu Dükkan nitelikli A giriş 12 bağımsız bölüm numarasıyla kayıtlı olduğu görülmektedir. Taşınmaz borçlu Şirket adına tam hisse maliki olarak kayıtlıdır.Bağımsız bölümün 180.40m² (53.80m² deposu dahil)alana sahip olduğu bilgileri bulunmaktadır. Dış cephede mantolama yapılmış, dekoratif taş kaplama kullanılmış olup ahşap çatı kiremit örtülüdür.Bağımsız bölümün dış cephesi ana caddeye cepheli olup alüminyum doğrama camekandır. Zemin ve asma kat tabanı seramik kaplamadır Asma kata çıkan merdiven demir doğrama iskelet olarak imalatı tamamlanmış kaplaması yapılmamıştır. Duvarlar saten alçı üzeri boyalıdır. Asma katın zemin katı gördüğü sınırda camekan ya da korkuluk bulunmamaktadır. Kalorifer petekleri takılıdır. Bağımsız bölümün asma katı mevcut olup tapu kaydındaki cinsinde asma kat yer almamaktadır.Halihazırda boş iş yeri olarak kullanılmaktadır.Gayrimenkulün ve Bölgenin Olumsuz Özellikleri ve Risk Yaratacak Unsurlar:Olumsuz ve risk yaratabilecek bir unsura rastlanmamıştır.Rapor içeriğinde özellikleri belirtilen 2200 ada 17 parsel zemin kat A giriş 12 bağımsız bölümün yerinde yapılan incelemesinde konumuna, kullanım alanı büyüklüğüne, inşai kalitesine, mimari özelliklerine ve çevrede yapılan piyasa araştırmalarına göre değerine etki eden bütün özellikler göz önüne alınmak suretiyle günümüz ekonomik koşulları itibariyle değeri belirlenmiştir. İİK. 114 ve 126. Maddesi gereği taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasındadır.
Adresi :Karşıyaka Mahallesi Hamm Şehri Bulvarı 2A /AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü :180.40 m²
Arsa Payı :9/96
İmar Durumu :Ayrık nizam 4 kat %40 zemin katı asma katlı işyeri inşaat müsaadeli
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 12:15 - 12:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 12:15 - 12:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KDV oranı taşınmazların nitelikleri ve yüzölçümleri gereğince ihale günü itibariyle belirlenmiş olup, 31/12/2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bağımsız bölüm dükkan/ işyeri niteliğindeki taşınmazlar ile 150 m2'nin üzerinde yüzölçümü bulunan taşınmazların teslimlerinde KDV oranı 31/03/2019 tarihine kadar %8'e indirilmiş olup, söz konusu değişiklik aşağıda yazılı ihale günleri itibariyle dosyamız ihalesini kapsamamakta olup,ihale günleri ve ondan sonraki günleri kapsar şekilde uzatılması/değiştirilmesi halinde yeni belirlenen KDV oranı uygulanacaktır.Bu hususta ayrıca düzeltme ilanı yapılmayacaktır.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/877 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR