ADIYAMAN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman merkezde 643 m² dükkan icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ADIYAMAN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025081
Şehir : Adıyaman / Merkez
: 643
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 16.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2543 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,011,692 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:40
Satış Yeri
:
Adıyaman Adalet Sarayı İcra Dairesi Satış Bürosu/Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ADIYAMAN İCRA DAİRESİ 2019/2543 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Adıyaman Merkez M.Akif Mh. 406 Ada 8 Parsel Bodrum+Zemin+1. kat 15 nolu tam hisseli B.B. dükkan olup bilirkişi raporuna göre;Üzerinde Bodrum+Zemin+8 kat bina vardır. Brüt alanı 803 net alanı 643 m² dir. Bodrum kat içerisinde sığınak ve dukkan depo olmak üzere 2 alan vardır. Sığınak kısmında lavabo ve wc vardır. Yerler seramik döşeme duvarlar boyalıdır. Dükkan vitrini alemünyum doğramadır. Zemin katta 1 wc ve lavabo bulunmaktadır. Merdiven mermerdir. Dükkanın güney kısmında 1 adet balkon ve kuzey kısmında 1 bolkon ve teras vardır. 2. sınıf B grubu yapılardandır. Beher m² değeri 590,00 TL dir. Yıpranması % 6 dır. Yaklaşık 5 yıllık yapıdır. 9 kata imarlıdır. Atatürk Bulvarına cephelidir. Valilik binasına 1000 m. uzaklıktadır. Taşınmaza toplam 2.011.692,66 TL kıymet takdiri yapılmış ve taşınmaz bu hali ile satışa çıkarılmıştır.
Kıymeti : 2.011.692,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Adıyaman Adalet Sarayı İcra Dairesi Satış Bürosu/Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR