GÖLBAŞI (ADIYAMAN) İCRA DAİRESİ

Adıyaman/Gölbaşı'nda akaryakıt istasyonu icradan satılıktır

GÖLBAŞI (ADIYAMAN) İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961563
Şehir : Adıyaman / Gölbaşı
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/115 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
644,344 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gölbaşı (Adıyaman) İcra Dairesi Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLBAŞI(ADIYAMAN) İCRA DAİRESİ 2017/115 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adıyaman İli Gölbaşı İlçesi Kösüklü Köyü Kırlangıçkayası mevkii 109 Ada 74 Parsel üzerinde taban alanı 160 m2 olan yaklaşık 4-5 senelik tek katlı betonarme bir akaryakıt binası ve arsası.Taşınmazın tamamı 5.048,27 m2 yüzölçüme sahiptir. Gölbaşı (Adıyaman) Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünün 02.08.2017 tarih ve 1559 sayılı yazısına göre taşınmaz Gölbaşı (Adıyaman) Belediyesi imar ve mücavir alan sınırları dışındadır. Taşınmazın tamamı petrol istasyonu olarak kullanılmakta olup Gölbaşı-Gaziantep karayoluna cephesi bulunmaktadır. Fen Bilirkişi raporunda belirtilen akaryakıt binası işlem tarihi olan 2017 yılı itibari ile yaklaşık 4-5 seneliktir. Yapı 3 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bölümlerden bir tanesinde içinde tezgah dolaplarının bulunduğu mutfak vardır. Bölümlerin tavanları asma tavanla, zeminleri fayansla kaplıdır.duvarları boyalı ve cepheleri alüminyum çerçeveli çift camla kaplıdır. Yapı içerisinde ıslak zeminleri fayansla kaplı 2 adet wc bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan Petrol istasyonunda 2 Adet euroil 3 tabancalı, lcd ekranlı, elektronik işlemcili akaryakıt pompası ve bağlantı elemanları, 1 adet Lpg dolum dispanseri ve bağlantı elemanları, 1 adet adblue dispanseri ve bağlantı elemanları, 4 adet 30 m3 yakıt tankı, 1 adet 10 m3 lpg tankı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın toplam Değer= Arsa Değeri+Yapı Değeri+Makine Değeri= 504.827,00+63.017,60+76.500,00=644.344,60 TL'dir.
Yüzölçümü : 5.048,27 m2 , Arsa Payı : TAM, İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 644.344,60 TL , KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer Haciz ve İpotek Alacaklıları
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gölbaşı (Adıyaman) İcra Dairesi Kalemi
Satış Şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ;İİK. md. 127. md. göre güncelleştirilecek tapu son durum yazısında varsa bildirilen engel (haciz-ipotek vs.) dosyalarında 100. md. bilgilerinin temini suretiyle, bütün ilgililer ve hissedarlar ile borçlu veya vekiline, rehin verene, takip alacaklısına, tapu kaydındaki adresleri ,adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde , varsa Adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılansatış ilanı tebligat yerine geçer hükmü esas alınmak suretiyle tebliğ edilecektir.

7- Adresi belli olmayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/115 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR