YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana/Yumurtalık İlçesi'nde 116 m² dükkan icradan satılıktır

YUMURTALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01003441
Şehir : Adana / Yumurtalık
Semt-Mahalle : AKYUVA MAH. / YUMURTALIK
: 136000
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 27.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/59 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mahallesi Atatürk Caddesi Özel idare iş merkezi Düğün Salonu Yumurtalık/Adana

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YUMURTALIK
İCRA DAİRESİ

2019/59 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yumurtalık İlçe, 399 Ada, 5 Parsel, AKYUVA Mahalle B 1 Bodrum 14 Nolu bağımsız bölüm Yapılan incelemelerde taşınmazın konumunun Proje ile uyumlu olduğu ve proje alanının 80 M2 olduğu tesbit edilmiştir.Ancak mevcutta batı cepheden 12 M alanlı olarak alan neteliğindeki merdiven dairesi güneydoğu cephesinden 12 M2 bahçe alanının ve kuzey cephesi 32 M2 alanlı kömürlük alanı kullanım alanına dahil edildiği gözetlenmiştir,Taşınmazın Bulunduğu Site Özelliği,Değerlendirme konusu taşınmazın konumlu olduğu bina ayrık nizam 3/B yapı sınıfında betonarma karkas yapı şeklindedir 9 Bloktan oluşmaktadır Site içerisinde Açık Yüzme havuzu Basketbol sahası Çocuk parkı Sosyal aktivite alanları ve açık otoparkı bulunmaktadır.Taşınmaz net 68 M2 alanlı olup bürüt 80 M2 alana sahip olup proje dışı kullanıma dahil edilen 62 M2 alanlı ortak kullanım alanları ile net 116 alanlı bürüt 136 M2 alanlıdır. Taşınmaz dükkanın zeminleri seramik kaplama duvarları kısmen saten boya tavanı düz tavan giriş kapısı ve pencereleri aliminyum doğramadır.Taşınmaz keşif tarihinde kullanılmakta olup temiz ve bakamlıdır.
Adresi :Akdeniz Mah 4016 Sokak Albatros sitesi B2 Blok No 2/E-2 Yumurtalık /Adana
Yüzölçümü : 7.577,38 m2
Arsa Payı : 1/1127
İmar Durumu : İmarlı E:2,40 Yoğunluklu En Çok 7 Kat
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Yumurtalık Belediyesi Mezat Salonu Ayas Mahallesi Atatürk Caddesi Özel idare iş merkezi Düğün Salonu Yumurtalık/Adana
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR