ADANA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana/Seyhan'da 154 m² iş yeri icradan satılıktır

ADANA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076632
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / SAYDAM
: 154
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2008/274 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
239,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
7. İCRA DAİRESİ

2008/274 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, 47 Ada, 30 Parsel, HÜRRİYET Mahalle/Köy, GÖL ÇIKMAZI VE ESKİ BAYRAM MEVKİİ Mevkii, YOK Nolu Bağımsız Bölüm Müdürlüğümüz dosyasına gelen Talimat Üzerine Kıymeti Ehil BilrkişilerceTakdir Olunan, Adana İli , Seyhan İlçesi, Hürriyet Mah. 47 Ada 30 Parsel sayılı taşınmaz :47 Ada 30 Parsel: Binanın kuzey ve doğu cephesi ana ulaşımın sağlandığı 22012 sokağa,batı cephesi 22011 sokağa ve güney cephesi bu raporda değerlemesi yapılan 29 nolu parsel ile 31 nolu parsele cephelidir. Arsa üzerinde; 40 yıllık olduğu gözlemlenen, 2/B yapı sınıfında, zemin katttan oluşan ve bina yüksekliği 5,50 m olan bitişik yapı nizamında inşa edilmiş parselin tamamını kapsayacak şekilde brüt 154,00 yüzölçümü sahip yapı bulunmaktadır. Yapının kuzey cephesinde yüksekliği 3,80 m, diğer cephelerinde ise 2,80 m briket duvar üzeri demir veya ahşap imalat destekli oluklu saç ile hem cepheleri hem de çatısı kaplanmıştır. İş yerine 22012 sokak üzerinde girilmekte olup kapısı büyük ve ağır araçların giriş ve çıkışlarına uygun olacak şekilde büyük ebatlı demir imalattan mamul kapı bulunmaktadır. Zemini ağır vasıtaların kullanımına uygun beton ile kaplıdır. İş yeri içerisinde 4 m2 lik wc + lavabo ve oluklu demir saçtan mamul zemin kattan oluşan kiracıya kendisine ait olduğunu beyan ettiği 24 m2 lik ofis yer almaktadır. Parsel ücgen şeklinde benzer bir geometrik yapıda olup topağrafik yapısı düz vaziyettedir. Taşınmaz mal belediyenin sağladığı alt yapı olanaklarının tamamından faydalanmaktadır. Binanın ilgili belediyeden alınmış her hangi bir yapı ruhsatı, proje vb izin belgeleri, 2018 yılında çıkan imar affı gereğince alınmış yapı kayıt belgesi bulunmadığından bina kaçak yapı hükmündedir. Ancak bina ile ilgili Seyhan Belediyesince verilmiş her hangi bir olumsuz karar da bulunmadığı şifai olarak beyan belediye yetkililerince beyan edilmiştir. 47 Ada 30 Parsel: Rapor içerisinde nitelikleri yazılı taşınmaz malın yerinde incelenmesi sonucu; bulunduğu mevkii, kullanış amacı, imar durumu, taşınmaz malın köşe başında yer alması, tam hisseli olması, emsaller, güncel bilgiler ve geçmiş dönemde bölgede yapılmış olan çalışmalar doğrultusunda taşınmaza, ortalama bir değer kabul edilerek yapılan değerlendirme sonucunda; ARSA + BİNA DEĞERİ 239.000,00 TL edebileceğine ehil bilirkişilerce kanaat getirilmiştir. İmar Durumu : 1/1000 imar planındaki parsel Ticaret + Konut - Taks:0,40 - E:2,0 - Hmax:Serbest yapılaşma koşullarına sahip olduğuSeyhan belediyesince bildirilmiştir. NOT: KDV kanununa göre; Taşınmaz mallar ARSA konumda bulunması, üzerinde bulunan yapının ruhsatsız olması nedeniyle taşınmaz mal ARSA konumunda bulunmalarından dolayı; satışında KDV genel oranı olan %18 KDV oranıın esas alınması gerekmektedir. İhaleye İştirak Etmek İsteyen Tarafların Satış Şartnamesinden Suret İsteme Hak ve Yetksinin Mevcut olduğu ilanen teblig olunur.
Adresi : Adana İli Seyhan İlçesi Hürriyet Mahallesi 47 Ada , 30 Parsel Seyhan / ADANA
Yüzölçümü : 154,00 m2
Arsa Payı : Arsa Payı : 1/1 Diğer Kargir ev ve avlu : 3/5 dir.
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 imar planındaki parsel Ticaret + Konut - Taks:0,40 - E:2,0 - Hmax:Serbest yapılaşma koşullarına sahip olduğuSeyhan belediyesince bildirilmiştir.
Kıymeti : 239.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Detayları İle Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2008/274 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR