ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 150 m² işyeri icradan satılıktır

ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079274
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : REŞATBEY MAH. / GAZİPAŞA
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNAYDIN ADANA 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5631 ESAS
Muhammen Bedeli
:
782,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
2. İCRA DAİRESİ

2017/5631 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, Taşınmaz Adana ili, Seyhan ilçesi Reşatbey mah.416 ada,85 parselde kayıtlı 1.356 m2 alanında ve arsa vasfındadır.Satış konusu bağımsız bölüm 58/1356 arsa paylı Zemin kat 21 nolu işyeri vasfındaki taşınmaz ve 22 nolu eklentisi bölümünü içermektedir.Taşınmaz Adana ili Reşatbey mah.Ordu Caddesi üzerindeki Barla apartmanı zemin kat güneydoğu kısmında bulunan Asus Bilgisayar Teknik Servisinin bulunduğu yeri içermektedir.Taşınmazın imar planında E=2,40 yoğunluklu Maks Taks=0,60 HMaks=Serbest merkezi iş alanı yapı nizamındadır.Parsel üzerinde Bodrum+Zemin+2.asma kat+9 normal kat olmak üzere 13 katlı betonarme bina mevcuttur.Satışa konu bağımsız bölümler Zemin kat ve asma katta bulunmaktadır.Parsel üzerinde kat irtifakı tesis edilmiş olduğu tesbit edilmiştir.21 nolu bağımsız bölümün asma kata Ek-1 eklentisi olduğu tesbit edilmiştir.Zemin katta 1 oda asma katta bir oda olarak düzenlenmiş olduğu içeriden dönerli merdiven ile irtibatlı olduğu tesbit edilmiştir.Hali hazırda 21 nolu bağımsız bölüm ve eklentisi (ek-1)kuzey taraf bitişiğinde bulunan 22 nolu bağımsız bölüm ve eklentisi (ek-2) ile tadilat yapılarak birleştirilmiş olduğu ve birlikte kullanıldlığı tespit edilmiştir.Apartman ortak alanlarının iç tadilat yapmak suretiyle birlikte kullanıldığı tespit edilmiştir..Satışa konu bağımsız bölümün ve eklentisinin iç duvarlar sıvalı ve yağlı boyalı,zemin seramik kaplı,ön caddeye cephe alimünyum cemakan kaplı,asma kat zemini ahşap parke kaplı,elektrik ve suyu mevcut konumda iş yeri olarak kullanılmaktadır.Zemin kat 70 m2 asma kat 80 m2 olmak üzere yapı miktarı 150 m2 olduğu tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 782.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5631 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR