ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağusutos Mahallesi'nde 80 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943017
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4394 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/4394 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45615 Ada, 7 Parsel, 30 AĞUSTOS Mahalle/Köy, 1. Bodrum Kat, 14 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hisessi satışa çıkartılmış olup, Adresi ; Etimesgut 30 Ağustos Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, No: 6 (Dükkan kapı numarası Alsancak Caddesi, No: 18/A) Huzur apartmanı adresindeki 14 nolu dükkandır. Taşınmazın bulunduğu bina Alsancak Caddesi İle Mehmet Akif Ersoy Caddesinin kesiştiği yerde köşe başı konumunda olup bodrum, zemin +3 normal katlıdır. Bina esas girişi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinden ve 6 kapı nolu binadır. Binada 9 mesken ile zemin katta 1, bodrum katta 4 adet dükkan vardır. Binanın cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini, merdivenler ve kat holleri mermer, yanları mermer ve plastik boyalıdır. 1. bodrum (fiili olarak zemin kat seviyesinde) katta, yola göre sağ köşededir. Alçıpan bölmelerle arka tarafta ofis odası ile sağ tarafta mutfak alanı oluşturulmuştur. Zeminler kısmen ahşap, kısmen mermer kaplamadır. Duvarları plastik boyalı ve alçıpan asma tavanlıdır. Giriş kapısı ve cephe penceleri alüminyum doğrama ve tek camlıdır. Isıtma sistemi bulunmamaktadır. Alanı 80 m² dir
Yüzölçümü : 756,00 m²
Arsa Payı : 56/756
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 09:40 - 09:43 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 09:40 - 09:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4394 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR