ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan hissesi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788919
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / ÇARŞAMBA
: 22
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 19.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/1639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
45000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.06.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
05.07.2018 15:20
Satış Yeri
:
Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Hizmet Binası 3. Kat Çarşamba Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ

2012/1639 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli Çarşamba İlçesi Orta Mahalle Pazar Sokak Mevkii 112 Ada 2 Parselde kayıtlı 88 m2 yüzölçümlü taşınmazın 2/6 arsa payına sahipprojesine göre 22 m2 Yüzölçümlü zemin kat 2 nolu bağımsız bölümün ( Dükkanın) borçluya ait 1/2 hissesidir.Taşınmaz belediye sınırları içerisinde ve belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. İmar planında Yol ve Yeşil Alana isabet etmekte olduğu tespit edilmiştir.Bağımsız bölüm ortadan duvar ile bölünmek suretiyle 2 ayrı dükkan olarak kullanıldığı, dükkanlardan birinin halen ayakkabı dükkanı olarak ticari faaliyete devam ettiği, diğerinin ise kepenklerinin kapalı durumda olduğu, ayakkabı dükkanı olarak kullanılan kısmının yer döşemelerinin seramik, camekanlarının PVC doğramadan yapılmış olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Tuncay Kocabaş Sokak no: 25
Yüzölçümü : 22 m2
Arsa Payı : 2/6
İmar Durumu : Yeşil Alan ve Yola Tahsislidir.
Kıymeti
: 45.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/06/2018 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 05/07/2018 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Hizmet Binası 3. Kat Çarşamba Samsun -
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR