ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788345
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : GÜZELKENT MAH. / GÜZELKENT
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5148 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.06.2018 09:25
İkinci Satış Günü
:
03.07.2018 09:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/5148 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 48147 Ada, 1 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, M BLOK TERAS 3 NO:122 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Arsa Parselasyon imar planında ticaret alanı ve 12 bloktan oluşan apartman özelliğindedir. Ayrık nizam zemin +2 normal kat 3. teras kat betonarme yapı özelliğindedir. İş merkezinde yürüyen merdiven ve asansör vardır. İş merkezinde 129 dükkan bulunmaktadır. Kıymet takdiri istenilen dükkan 3. Teras katta yer almaktadır. İş merkezinin cephesi mantolamalı akrilik boyalı olup jeneratörü ve otoparkı vardır. İş merkezinin giriş kapısı alüminyum doğramadan koridoru merdiven holü ve merdivenler seramik kaplı duvarlar plastik boyaldır. Dükkan Projesine göre Bürüt 39,00 m² alanlıdır. Net alanı ise 35,95 m² alanlıdır. 1. TBMM Caddeye cepheli olup ulaşım kolaylığı vardır. Ayrıca taşınmazın bulunduğu yer belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım ve alt yapı sonunu bulunmamaktadır. Dükkanın pencereleri alüminyum camlı doğrama olup girişi kepenkle kapatılmıştır. İş merkezinde WC ortak kullanılmaktadır. Dükkan atıl durumdadır onarıma ihtiyacı vardır. Yerler seramik kaplıdır. Dükkanda elektrik ve suyununu bulunduğu kaloriferli sistemle ısıtılmak üzere planlandığı görülmüştür. İş merkezinde alış veriş dükkanları teras gibi sosyal ve kültürel yerler bulunmaktadır. 1. TBMM ve Selçuklu caddesine cepheli olması nedeniyle ulaşım kolaylığı vardır. İş merkezi meskun mahal içerisinde olup etrafında yapılaşma tamamlanmıştır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kuzeyinde Susuz göl olup Metroya çok yakındır.
Adresi :Ankara İli, Etimesgut İlçesi Göksu Mahallesi 1. TBMM caddesi Göksu Alış-Veriş Merkezi M Blok Teras 3/122 nolu dükkan
Yüzölçümü : 90.679,00 m2
Arsa Payı : 15/90679
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/06/2018 günü 09:25 - 09:30 arası
2. Satış Günü : 03/07/2018 günü 09:25 - 09:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5148 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR