ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00773092
Şehir : Konya / Ilgın
Semt-Mahalle : CAMİİATİK MAH. / ILGIN
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

ILGIN''IN SESİ 22.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/336 Talimat
Muhammen Bedeli
:
135000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
ILGIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ILGIN İCRA DAİRESİ
2017/336 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ilgın İlçe, 37 Ada, 43 Parsel, CAMİATİK Mahalle/Köy, KONYA YOLU Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu parsel üzerindeki bina çarşı merkezinde olup ticari faaliyetlerin yoğun olduğu kıymetli bir bölgededir.Her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur.Bitişik nizam dört kata ticari saha olarak imarlıdır.Parsele inşaat ruhsatı alınmış ve kat irtifakı kurularak bağımsız bölüm iş yerleri yapılmıştır. Betonarme karkas olarak yapılmış olan binanın iç bahçeye bakan cepheleri giydirme cephedir.Balkon koridoru ise seramik kaplıdır.Dükkanların dış doğramaları alüminyum, iç kapıları amerikan panel kapı,duvarları alçı sıvalı, tabanı ise seramik kaplıdır. Asansörlü ve kaloriferlidir. Üst katlara çıkış merdiveni asansörün batısında bulunan merdiven ile sağlanmaktadır. Merdivenin yanında umumi tuvaleti ile lavabosu bulunmaktadır. Binanın yapı ruhsatının alınıp, kat irtifakının kurulduğu görülmektedir. Ancak yapı kullanma izninin alınmadığı ve kat mülkiyetinin bulunmadığı anlaşılmaktadır.Söz konusu taşınmaz 1 nolu bağımsız bölüm dükkan 31/700 arsa payı ile Ali Adar adına kayıtlı olup zemin katta bulunmaktadır. Girişte binanın solunda yer almaktadır. İşyeri halen boş olup doğu cephesine bakmaktadır, giriş batı cephesindedir.Onaylı projesinde 45,00-m² alanı olduğu yazmaktadır. Bodrum katta 1 nolu depo eklentisi vardır. Dükkanın içerisiboş durumdadır. Tabanı seramik kaplı doğramaları alüminyumdur. 1 bağımsız bölüme arsa payı olarak 31,019-m² isabet etmektedir.
Yüzölçümü : 700,42 m2 Arsa Payı : 31/700İmar Durumu : Ticari saha olarak imarlıdır
Kıymeti : 135.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ILGIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KORİDORU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/336 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/03/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR