GÖLCÜK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00772690
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : SARAYLI MAH. / GÖLCÜK
: 30
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 22.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/455 Talimat
Muhammen Bedeli
:
30000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2018 14:00
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı, İcra Müdürlüğü Mezat Salonu, Zemin Kat, No: Z-12 Gölcük/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2017/455 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Tapu Kaydında; Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Saraylı Köyü, 279 Ada, 1 Parsel, Zemin Kat, 11 Nolu Bağımsız bölümde kayıtlıdır. Ana taşınmaz niteliği Kırkaltı adet kargir işyeri ve arsası, bağımsız bölüm niteliği İş Yeriolarak geçmektedir. Ana taşınmazın toplam yüzölçümü 2.712,00m2 olup, borçlunun arsa payı 1/46'dır. Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir. Taşınmazın 2 katlı iş merkezinin zemin katında yer almaktadır. Keşif tarihinde söz konusu iş merkezinde aktif halde olan dükkanlar tespit edilmiştir. Ancak dava konusu taşınmaz keşif tarihinde dengi dükkanlar gibi aktif olmayıp, diğer dükkanlarda çalışanların kıyafetlerinin değiştirdiği, içerisinde sıra halinde koyulan metal dolapların olduğu bağımsız bölüm olarak tespit edilmiştir. Dava konusu işyeri bulunduğu binanın zemin katında olup, sıralı olan bağımsız bölümlerden 11 nolu işyeridir. Keşif tarihinde dava konusu taşınmazın olduğu iş merkezinde çok büyük bir hareketlilik olmadığı gözlemlenmiştir. Mahallinde yapılan ölçümler sonucunda söz konusu işyerinin kullanım alanının yaklaşık 30 m2 olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz ana caddeye yaklaşık 100 m mesafede olup ulaşım sorunu bulunmamaktadır Taşınmazın bulunduğu binanın hemen karşısında tarihi Kervansaray bulunmaktadır. Ayrıca hemen etrafını çevreleyecek şekilde batısında Ortaöğretim tesis alanı Güneydoğusunda sağlık tesis alanı, doğusunda Dini Tesis bir çok iskan edilen dükkan ve konutun olduğu tespit edilmiştir.Yukarıda verilen bilgiler ışığında söz konusu taşınmazın bulunduğu alan belediyenin sağlamış olduğu bütün hizmetlerden son derece hızlı yararlanabileceği düşünülmektedir.
Adresi : İpekyolu Mah. Kervansaray Cad. No: 11Gölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 30 m2
Arsa Payı : 1/46
İmar Durumu : Gölcük Belediyesi 1/1000 Ölçekli revizyon uygulama imar planında, E = 1.00 ve Hmax = 9.50 olmak üzere Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Gölcük Adalet Sarayı, İcra Müdürlüğü Mezat Salonu, Zemin Kat, No: Z-12 Gölcük/Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/455 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR