GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks işyeri

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787667
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / GÖLCÜK
: 140
Bölüm / Oda Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2018 14:50
İkinci Satış Günü
:
29.06.2018 14:50
Satış Yeri
:
Gölcük Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2017/1139 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Gölcük İlçe, 53 Ada, 113 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 2+çatı piyesi 7 no'lu bağımsız bölüm.Tespite konu olan taşınmaz Gölcük İlçesi, Merkez Mahallesi, 53 ada 113 parsel üzerinde bulunan binanın 2 ve Çatı katından bulunan dubleks işyeri nitelikli dairesidir. Bu taşınmaz ilçe merkezinde, ticari açıdan hareketli bir noktada yapılaşmanın çok yoğun olduğu bir bölgede yer almaktadır (Şekil 1). Dava konusu taşınmazın bulunduğu bina bakımlı ve kısmen yakın tarihte yapılmış bir yapıdır.. Taşınmaz hakkında bilgi sahibi olmak için projesi elde edilerek bu projelerden de taşınmaz hakkında bilgiye sahip olunmuştur. Buna göre taşınmazın alt katında (binanın 2.katında yer alan kısmında) bir ofis kısmı, mutfak, antre ve kiler, üst katında (binanın çatı katında yer alan kısmında) ise iki adet ofis kısmı, banyo, depo, antre ve teras yer almaktadır. Taşınmaz yakınında pek çok resmi kurum ve ticari işletme bulunmaktadır. Bu dubleks işyerinin alanı yaklaşık 140 m2'dir. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Kocaeli, Gölcük, Merkez Mah. 1.Sokak, No:3, Daire: 7 Gölcük
Yüzölçümü : 362,03 m2
Arsa Payı : 800000/11295336
İmar Durumu : Kıymet takdirine konu olan Kocaeli İli, Gölcük ilçesi, Merkez Mahallesi, 53 ada 113 parsel üzerinde bulunan taşınmazın bulunduğu parselin 1/1000 ölçekli imar durumunun Blok Nizam, Emsal 2,10 olmak üzere ticaret alanında kaldığı yapılan harici araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı
1. Satış Günü : 30/05/2018 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 29/06/2018 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Gölcük Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Gölcük/Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR