TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık depo

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00777270
Şehir : Manisa / Turgutlu
Semt-Mahalle : SUBAŞI MAH. / TURGUTLU
: 55
Bina Yaşı : 2
Tapu Durumu : Kat İrtifaklı Tapu
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 29.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1879 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
27.06.2018 09:40
Satış Yeri
:
TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2017/1879 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 2567 Ada, 12 Parsel, Subaşı Mahallesi Zemin 6.Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapunun cinsi hanesinde arsa vasfı ile kayıtlıdır.Kat irtifakı oluşturulmuştur.Taşınmazın üzerine oturduğu parsel Subaşı mahallesi, Seyfi Demirsoy caddesi ile Gani sokak köşesindedir.Parsel Halil Kale Fen Lisesi yakınındadır.Taşınmazın üzerinde 4 katlı betonarme yeni bina mevcuttur.Bağımsız bölüm zemin kat köşe depodur.Bağımsız bölüm 20693 sayılı 01.09.2016 tarihli yapı kullanma ruhsatında 55,72 m² miktarındadır.Büro tabanı seramik kaplı , duvarlar alçı sıvalı kartonpiyerli duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır.Dış doğrama plastik doğramalı olup wc lavabo mevcuttur.Bağımsız bölümün tamamı satılıktır.
Adresi : Turgutlu / MANİSA
Yüzölçümü : 168,88 m2
Arsa Payı : 23/168
İmar Durumu :İmar planı içersinde olup bitişik nizam konut 4 kat imarlıdır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 31/05/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 27/06/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI - TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,iş bu satış ilanının " tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği" başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1879 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR