KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık büro

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00772693
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : TEVFİKBEY MAH. / SEFAKÖY
: 42
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 22.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3549 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.06.2018 11:00
Satış Yeri
:
Küçükçekmece Adliyesi A-Blok İhale Odası- Tavfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2016/3549 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Küçükçekmece İlçesi, Safra Mah. Köyiçi Mevkiinde bulunan 3540 parsel sayılı 205,00 m2 miktarlı kat irtifakı tesisli taşınmazda 16/412 arsa paylı 2. Kat 9 nolu büronun tamamının Selahattin Kesici adına kayıtlı olduğu, taşınmazın kaydında dosya haczi ile çeşitli takyidatlar ve irtifaklar hanesinde " bu parsel lehine 3540 aleyhine kalorifer tesisatı için irtifak hakkı mevcut" olduğu bildirilmiştir.
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Tevfişkbey Mah., Kiraz Sok., Numara 13, Süs İş Hanı, 2. Kat, 9 Numaralı Büro adresinde mevcut tapunun 3540 parsel sayılı 205,00 m2 alanlı arsa üzerinde BAK tarzı bitişik nizam şeklinde yapıların mevut olduğu görülmüştür.
Satışa konu taşınmaz; büyük bir salon şeklinde mahalden müteşekkil olup, girişte sekreterya olarak ayrılmış bir kısım ve geri kalan kısmın ise ofis olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür.
Değer tespitine konu olan taşınmaz; Bulunduğu binanın 2. Normal katında csddeye cephesi olan, zeminleri laminat parke, duvarları saten boyalı, tavanlar spot ışık aydınlatmalı, camları aliminyum doğrama, oda kapısı amerikan kapı, dış kapısı çelik olan masrafsız bir taşınmaz olduğu görülmüştür.
Taşınmaz içerisinde lazer metre ile yapılan ölçümlerde 42,00 m2 net kullanım alanına sahip bir taşınmaz olduğu tespit edilmiştir.
Ayrıca taşınmazın bulunduğu bina; 2 bodrum+zemin+asma kat+3 normal kattan oluşmakta olup bütün katların iş yeri olarak kullanıldığı, iş hanı şeklinde dizayn edildiği, taşınmazın bulunduğu katta 5 adet büro şeklinde mahal bulunduğu ortak alanda ise wc olarak kullanılan bir mahal bulunduğu görülmüştür. Her ne kadar çıplak gözle yaşını tahmin etmek mümkün değil ise de deprem öncesi eski tarzda bir yapı olduğu görülmüştür.
Taşınmaz konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan faydalanabilecek durumda, ulaşım olarak her türlü ulaşım imkanına sahip bir konumda olduğu da görülmüştür.
Adresi : Tevfikbey Mah. Kiraz Sk. No:13 Küçükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 42,00 m2
Arsa Payı : 16/412
İmar Durumu : Küçükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Durum Şefliğinin 13/11/2016 tarih ve 1030111 sayılı İmar durumu yazısına göre Küçükçekmece İlçesi Tevfikbey mah. 30 pafta, 3540 parsel sayılı taşınmaz; 22/06/2005-17/01/2014-17/10/2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sefaköy Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1,29-1,48 maddlerindeki hükümlere haiz, E:150, B-4 bitişik nizam 4 Kat T1 Ticaret alanından kalmakta olup parselin önünde bulunan ve imar istikameti ile kısmen kapatılan kadastral yolla kurum ve kurul görüşleri alındıktan sonra tevhit edilecektir.
Ancak havamania kriterlerinden dolayı, maksimum bina yüksekliği emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirlenecek olup ilgi (b) yazı ile parselin bulunduğu bölgenin doğal mania alanında kaldığı bildirilmiş olup bu alanda maksimum kat yüksekliği 6,50 m uygulnackatır.
Bahse konu parselde meri plan şartlarında yapı yüksekliği 4 kat olarak belirlenmiş ancak Ulaştırma Baknalığı sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce belirlenen havamania kriterleri doğrultusunda yapı yüksekliği sınırlandırılmıştır denilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 10/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/06/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükçekmece Adliyesi A-Blok İhale Odası- Tavfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3549 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR