ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 9 m2 dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00785740
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : ARİFİYE MAH. / ARİFİYE
: 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 11.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/697 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2018 14:35
İkinci Satış Günü
:
11.06.2018 14:35
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2018/697 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Eskişehir İli,merkez Odunpazarı İlçesi, Arifiye mahallesi, 12979 ada, 16 parsel (Eskisi : Çarşımahallesi, 318 ada,24 parsel, yüzölçümü 106,00 m2), 109,57 m2, Ana taşınmaz niteliği zemin katında dört dükkan, birinci katta tek dükkanı olan iki katlı kargir işyeri, Kat : zemin, B.B.No:4,8 / 60arsa paylı, Dükkan, Rami ÖZKAN (Cemaloğlu) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. ADRESİ : Arifiye mahallesi, Cüce sokak, N:12 A, Kat: zemin Odunpazarı / ESKİŞEHİR'dir. İmarDurumu : 1 / 1000 ölçekli Koruma Uygulama İmar Planında ; Taşbaşı kentsel sit alanı dışında koruma planı içinde, bitişik nizam üç kat( B-3 )ticaret sahasına isabet etmektedir. Ana Taşınmaz Eskişehir ilinin Arifiye mahallesinde olup Cüce ile Tuğlan sokaklarının kesiştiği yerde köşe bina olup , Keşifgünüzemin katta bulunan4 adet bağımsız bölümlerin onaylı projesindeki gibi ayrı bağımsız bölümler halinde işyeri olarak kullanıldığıgörülmüştür. Ana binafiiliyatta zemin+1 normal kat + teras kat olarak kullanılmaktadır. Binanın dışı zemin katta dekoratif taş kaplı ve üstü dış cephe boyası ile boyalıdır. Eski ve basit yapım kargir yapı içinde bulunan dükkanın Net alanı yaklaşık 9,36 m2 dir. Yıpranma oranı % 32 dir. Mevcut binanın eski ve bakımsız olması ve de dükkanın küçük alanlı olması dezavantajlı , hareketli çarşı merkezinin içinde bulunması avantajlı konumudur. Keşif günü kiracı tarafından işyeri olarak kullanıldığı görülmüştür. Dükkanın kapı ve camekanları alüminyum doğramadır. Duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Yerler laminant parke kaplıdır. Duvarın bir bölümü profil üzeri saç ile kaplıdır. 2018 yılıasgari arsa birim değeri 1.107,00TL/m2 dir. Taşınmaz İki Eylül, Asarcıklı ve Hamamyolu caddeleri arasında kalan yoğun ticaret bölgesi içindedir. Yakın çevresinde çeşitli dükkanlar, alış-veriş mağazaları , sarraflar , E.B.B. Binası , Banka şubeleri, Vilayet meydanı, Köprübaşı merkezi, Merkez Bankası, Vardar İş Merkezi , Mısır ve Taşbaşı Çarşıları, Hamamlar, Çarşı Cami v.s. bulunmaktadır. Vilayet Meydanına kuş uçuşu yaklaşık 237 mt., Hamamyolu caddesine 35 mt., Ulaşımın sağlandığı İki Eylül caddesine 160 mt. mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur. Önü açık olup doğu cephelidir. Belediye , Tedaş ve Esgaz hizmetlerinden faydalanılacak konumdadır. Önemli ve hareketli Ticaret Bölgesi içindedir.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 11/06/2018 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan tapu kaydında bulunan ve satış ilanı tebliğ edilmeyen ilgililere İ.İ.K. 127. Maddesi geregince tebliğ hükmündedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/697 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2018
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR