ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 74 m2 işyeri

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00735104
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / ALANÖNÜ
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 13.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5981 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2018 10:55
İkinci Satış Günü
:
26.03.2018 10:55
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2017/5981 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 9104 Ada, 13 Parsel, KARAPINAR Mahalle, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın içinde bulunduğu ana bina; Onaylı projesine uygun olarak zemin+ 3 normal katlı, betonarme bina olup, Çuhallar sokak üzerindedir. III. sınıf B. grubu yapı sınıfında yapılmış yeni binadır. Bina mevcut hali ile Odunpazarı belediyesinin Esgaz, ve de Tedaş A.ş. nin hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bina ve işyeri batı-doğu cephelidir. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi doğalgaz kombi ile yapılacak konumdadır. Merdivenleri mermer kaplıdır. İşyerinin özelikleri bürüt alanı yaklaşık 74.m2 olup, iş yeri + wc.+depo+Ecz. odası+mutfaktan ibarettir. Batı doğu cephelidir. işyerinin giriş kapısı ve camekanları aliminyum doğramadır. Yerler seranik kaplı. duvarlar ve tavanlar alçı sıvaüzeri boyalıdır. wc ile duvarlar kopmle renkli fayans ile kaplıdır.
Adresi : Vadişehir mah. Çuhallar sok. No: 11/A K: Zemin Odunpazarı/ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 324 m2
Arsa Payı : 123/534
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 26/03/2018 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5981 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Satış ilanından ilgililere tebliğat çıkarılmış olup, tebliğatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi geregince tebliğat yerine kaim olacağı ilan olunur. 09/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR