BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 45 m2 dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767740
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : 2.ORUÇGAZİ MAH. / ATATÜRK
: 45
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5076 esas
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2018 14:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 1.İcra Dairesi Kalemi - Balıkesir Adalet Sarayı, Merkez/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2016/5076 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapuda Balıkesir İli, Karesi İlçesi, 8666 Ada, 2 Parselde kayıtlı Bodrum-Zemin kat, 7 bağımsız bölüm nolu Dükkan-Depolu vasıflı taşınmazdır. Ana taşınmazın arsası olan 8666 Ada, 2 Parselin alanı toplam 295,32 m² dir. Parsel üzerindeki bina tamamlanmış ve tamamı kullanılmaktadır, henüz ana taşınmaz üzerinde kat mülkiyetine geçilmemiştir, 15.12.1991 tarihli Yönetim Planına göre kat irtifakı tesis edilmiş durumda olup, ana taşınmazın vasfı “Arsa” dır. 8666 Ada, 2 Parsel köşe konumda olup, batı ve doğu taraflarından geçen Bağlar Sokağına ve güney tarafından geçen Türker Sokağa cephelidir. Şekil itibariyle yamuk şekilli olup, parsel yüzeyi güney yönünde çok hafif eğimli bir topografyaya sahiptir. Mevkii itibariyle iyidir, ticari hareketliliğin kendi çapında yoğun olduğu bir yerdedir. Belediye ve imar sınırları içerisindedir ve şehir merkezine yaklaşık 500 m mesafededir. Bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, ulaşım, haberleşme vb. gibi tüm altyapı hizmetleri mevcuttur. Yakın çevresinde genellikle zemin katları dükkan olan, benzer özelliklerde 5-6 katlı konut binaları mevcuttur. Kayabey İ.Ö.O. ana taşınmazın yaklaşık 75 m kuzey-batı tarafında, Muharrem Hasbi Koray Lisesi ana taşınmazın yaklaşık 300 m doğu tarafında kalmakta olup, Kızpınarı Deresi ana taşınmazın yaklaşık 75 m güney tarafından geçmektedir. Ana taşınmaz, Bodrum + Zemin + 4 Normal katlıdır. Binanın Bodrum ve Zemin Katı işyerlerinden (depo-dükkan), normal katları ise meskenlerden oluşmaktadır. Betonarme karkas tarzda, tahminen 1990 lı yılların başında inşa edilmiştir. Binanın dışı sıvalı ve boyalı olup, kiremit örtülü ahşap oturtma çatısı mevcuttur. Satışa esas olan Bodrum-Zemin Kat (7) No’lu depolu-dükkanın Zemin katıyaklaşık 30 m², bodrum katı yaklaşık 15 m² alanlıdır. Duvarları düz sıva üzeri badanalı, döşeme kaplamaları karo mozaik, doğramaları üzeri yağlı boyalı camlı demir doğramadır. Dükkanın zemin katında arka cephede yaklaşık 5 m² lik bir alan camlı PVC doğrama ile bölünmüş ve ofis oluşturulmuştur. İçerisinde halihazırda kiracı olup, Semerci Ticaret adı altında boya, hırdavat ve tesisat malzemeleri satışı yapılmaktadır. Isınma sistemi sobadır.
Adresi : 2.Oruçgazi mahallesi, Türker Sokak, No:2/E Karesi/Balıkesir
Yüzölçümü : Zemin katıyaklaşık 30 m², bodrum katı yaklaşık 15 m² alanlıdır.
Arsa Payı : 24/550
İmar Durumu : Balıkesir ili, Karesi ilçesi,2.Oruçgazi mahallesi, 8666 Ada, 2 Parsel (eskisi371 Ada, 10 Parsel), ticaret alanında kalmakta olup, Bitişik nizamda, 5 (beş) katlı, bina yüksekliği H=15,50 m, ön bahçe mesafesi K=0,00 m, komşu mesafeler sıfır metre, bina derinliği I=L-(K+H/2) olmak üzere imarlıdır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 03/05/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Balıkesir 1.İcra Dairesi Kalemi - Balıkesir Adalet Sarayı, Merkez/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR