İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 32 m2 dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731868
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : ACIBADEM MAH. / KOŞUYOLU
: 32
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 06.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/522 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU
25. İCRA DAİRESİ

2017/522 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu taşınmaz 1305 ada, 12 parsel nolu ve 919,00 m2 alanlı Arsa nitelikli taşınmaz üzerinde ayrık nizam betonarme yapı tarzında binada yer almaktadır. Söz konusu taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat olmak üzere 7 kattır. Söz konusu binanın mimari projesine göre 2. bodrum katta, sığınak, kömürlükler, 1. bodrum katta bina girişi, kapıcı dairesi, 4 adet dükkan, zemin katta ve 4 normal katın ise her birinde 4'er adet daire olmak üzere toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama, merdivenler seramik, duvarları saten boyalıdır. Söz konusu bina yaklaşık 34 yıllık bir yapıdır. Kıymet Takdiri yapılan bağımsız bölüm;
Zemin kat, 1 nolu dükkan nitelikli taşınmaz, Onur Sokak tarafından bakıldığı takdirde sol köşe cephede yer alan dükkandır. Mimari projeye göre zemin katta net 32 m2 alanda dükkan hacimlerinden oluşmaktadır. Halihazır da söz konusu taşınmaz kiracı tarafından kuaför olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın sokak tarafından dükkan cephesi yaklaşık 6,7 metredir.
Adresi : İstanbul İli, Acıbadem Mahallesi, Onur Sokak, No: 6/D
Yüzölçümü : 32 m2
Arsa Payı : 20/920
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/522 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR