ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 306 m2 dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731996
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ŞEREFLİKOÇHİSAR
: 306
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL 11.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/234 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
470000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Şereflikoçhisar Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu PTT üstü 2.Kat Şereflikoçhisar/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ
2017/234 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli

Özellikleri : Ankara İli, Şereflikoçhisar İlçesi, Yeni mahalle,157 Ada, 14 Parsel, A/ZEMİN/-Bağ.böl.20, Taşınmaz yaklaşık 4-5 yıllık olup,Zemin Kat dükkan 306 m2 bodrum kattaki eklenti otopark ise 306m2 olup iki bölüm toplamı 612 m2 dir.taşınmazın duvarları alçı sıva üzerine plastik boyalı,yerlerin granit fayans kaplı, E 90 karayoluna tek cephesi bulunan, yaklaşık 1cm kalınlıkta cam ve alüminyum çerçeve olduğu dukkanın bulunduğu apartmanın merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferli ve asansörlü, elektrik ve suyu faaldir. Mevki itibariyle şehrin gelişme gösteren, talep edilen mevkide yer almakta olup, çevresinde ticari olan işyerleri ve çok katlı ve çok daireli konutlar bulunmaktadır.Taşınmaz kat irtifaklıdır.
Adresi: Yeni Mahalle E-90 KarayoluCaddesi N 7 Şereflikoçhisar/Ankara
Yüzölçümü: 2.600,88m2
Ana Taşınmaz nitelik :Arsa
Bağ.bölüm nitelik:Dükkan
İmar Durumu: İnşaat tarzı Bitişik nizam 5 Kat Konut+Ticaret alanı içerisinde
Kıymeti: 470.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Şereflikoçhisar Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu PTT üstü 2.Kat Şereflikoçhisar/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/234 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,ayrıca iş bu ilanın tebligat yapılmaması halinde ilgililere ilanan tebliğ edilmiş sayılacağı ilan olunur.03/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR