ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 250 m2 işyeri

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00731577
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : SULTANDERE MAH. / KANLIPINAR
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/8513 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
17.04.2018 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2014/8513 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 111 Ada, 7 Parsel, SULTANDERE Mahalle/Köy, Taşınmazın açık adresi:Sultandere mahallesi (75. Yıl Mahallesi) Estim Toptancılar sitesi C3Bolak, Niksar sokak -Ortaca sokak No:13 (numarataja göre)
Taşınmazın konumu:Eskişehir merkezi Vilayet meydanından yaklaşık 8305,0 m mesafededir. Ankara-Eskişehir Devlet Karayoluna yaklaşık 210,0 m uzaklığındadır.Taşınmaz Tapu Bilgisi: Eskişehir İliOdunpazarı ilçesi Sultandere mahallesi C:83 Sayfa:8129 Ada:111 Parsel:7 de 475,00 M2 Bahçeli Kargir İşyeri olarak geçmektedir. Taşınmazın özellikleri :İşyerinin Ortaca sokak ve Niksar cephesinde, her iki ceipheden yaklaşık (9,0m+9.0m)kullanım alanı üstü, ön ve yanları açık olan bahçesi vardır. Toptancılar sitesi toplu işyeri inşaatının yapı ruhsat tarihi 05.02.1992 ve yapı kullanma izni tarihi 12.01.1994 dür. Toptancılar sitesi onaylı ruhsat,proje ve eklerine göre ypapılan işyeri inşaatı prefabrik tarzında yapılmıştır. iş yeri alanı yaklaşık olarak 250,00 m2 dir. İş yeri içinde büro-ofis kullanım amaçlı pvc doğrama malzeme ile bölmeyapılmış yaklaşık 12,50 m2 kısım vardır.Ortaca ve niksar sokak taraflar cephesinde kapılar demir doğramadır. Cephe bir kısmı dekorlu hazır kesme taş ile kaplanmış ve diğer bir kısmı akrilik esaslı boyalıdır. keşif anında iş yerinde muhtelif eşya ve malzemeler olduğu görülmüştür. iş yerinde kısmen asma tavan dekoru yapılmıştır. iş yeri çatısı çelik kafes kiriş çelik makaslı inşa edilmiştir çatı üstü malzemeleri ısı yalıtımlı olarak çift kat atermit dir. iş yeri yapısının içyüksekliği projesinde yaklaşık 6,50 m dir. işyeri tabanları seramik ve duvarları fayans malzeme ile kaplıdır. Küçük sanayi işyeri Belediye, doğalgaz, elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır.il merkezine uluşım kolaydır. işyeri çevresinde Banka işyerleri, yakında organize sanayi bölgesi, Mobilyacılar (EMKO) sitesi 1100 yataklı şehir hastanesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sebze ve meyve toptancı hali işyerleri vardır. toptancılar sitesindeki yapılar yaklaşık 25 yıllık ve aşınma payının %25 olduğu kanaatine varılmış Prefabrik işyeri yan tarafında bulunan işyerinin yaklaşık olarak4m. genişliğindeki duvar kaldırılarak işyerine dahil edilerek işyerine dahil edilerek bu kısmında kiracısı tarafından kullanıldığı kanaatine varılmışıtr.
Yüzölçümü : 475 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/03/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 17/04/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/8513 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR