ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 25 m2 dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00723686
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : KUMKUYU MAH. / ERDEMLİ
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞRI 23.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/880 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.04.2018 10:30
Satış Yeri
:
Erdemli İcra Müdürlüğü Dairesi- Erdemli / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/880 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 126 Ada, 14 Parsel, TIRTAR Mahalle/Köy, D-3 Blok Zemin Kat 14nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kat irtifaklı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre taşınmazın bulunduğu denize sıfır olan Tırtar Tatil Sitesi beş bloktan oluşmaktadır ve dört tarafı duvarla çevrili, açık yüzme havuzu bahçe düzenlemesi mevcuttur. Blokların mahallindeki numaratajı tapu kayıtlarına göre farklı verilmiş olup, tapu kaydında D-3 Blok olarak görünen blok mahallinde L bloktur. Betonarme tarzda inşa edilmiş olan bina, bodrum+zemin+ 1-2-3 normal kat+4.çekme kattan oluşmaktadır. Dükkanlara binanın konut girişinden bağımsız olarak dış cephede ayrılmıştır. Binanın dış cephesi normal sıva üzeri plastik boyalı, giriş sahanlığı zemini karo mozaik kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalıdır.Kat irtifaklı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre 14 numaralı taşınmazın kullanım alanı net 25,80 m², brüt 29,93 m²dir. Mahallinde 13 numaralı dükkan ile aralarındaki bölme duvarı kaldırılmak suretiyle birleştirilmiş vaziyette kullanılmaktadır. Dükkanın site içine cephesi mevcut olup cephesi yaklaşık 5 m²dir. Giriş kapısı demir doğramalı camekandır. Zemini karo mozaik kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalıdır.
Adresi : Kumkuyu Mah. Melek Sok. No:7L-14 Tırtar Tatil Sitesi Kasapoğlu MarketErdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 25,80 m2
Arsa Payı : 10/7306
İmar Durumu : İnşaat tarzı Turizm Tesis Alanı, E=0.90, hmax=15,50m
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan AT Bu gayrımenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir. Diğer ayrıntılar dosyasındadır.
1. Satış Günü : 12/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Erdemli İcra Müdürlüğü Dairesi- Erdemli / MERSİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/880 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR