BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çırpan'da dükkanlar icradan satılıktır(Çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00749778
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ÇIRPAN MAH. / ALTIPARMAK
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 10.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/15121 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205209 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2015/15121 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Çırpan Mahallesi, 5853 ada; 30 parselde 397,19 m2 yüzölçümlü ve niteliği Zemin ve Teras Katı Havi Dört Normal Katlı Onbir Daireli Kargir Apartman vasıflı taşınmazın, kat irtifakı kurulmuş olan 28/384 arsa paylı Zemin kattaki 2 nolu bağımsız bölümün niteliği Mesken olan alanın tamamı borçlu adına kayıtlıdı. söz konusu taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Çırpan Mahallesi, Darmstad Caddesi,Özlem Apart.,No:1 adresinde Zemin ve Teras Katı Havi Dört Normal Katlı Onbir Daireli Kargir Apartman niteliğinde yapılmış olup, bina çekme sınırları kısıtlı otopark olarak kullanabilmektedir. Yapının zemin katları dükkan olarak kullanılmakta, diğer katları ise mesken olarak kullanılmaktadır. Borçlu adına kayıtlı söz konusu taşınmaz ise fiili olarak bölünerek Darmstad Caddesi cephesi olan 2 adet dükkan ( oto kiralama ) olarak kiracılar tarafından kullanılmaktadır.Binanın dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı olup çatı kırma çatı ve bir kısmı da terastır. Mevcut durumda kiracılar ( Oto Kiralama ) tarafından kullanılmakta olan daire tadilat yapılarak dükkân olarak ikiye bölünmüştür. Yerinde Yapılan ölçümlerde 2 nolu Bağımsız Bölümün brüt alanı 68,43 m² olarak hesaplanmıştır. Net kullanım alanı ise 61,78 m² dir. Taşınmazın F. Oto Kiralama olarak kullanılan kısmında ofis alanı yerler laminant parke duvarlar saten alçı üzeri saten boya ve tavan birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Dükkan camları vitrin camdır. Ayrıca arka bölümde 1 adet mutfak ve 1 adet tuvalet bulunmaktadır. Bu kısmın yerleri ve duvarları seramik kaplamadır. Mutfak dolapları sunta malzemeden ve tezgah mermerittir. P. Oto Kiralama olarak kullanılan kısım ise ofis alanı yerler laminant parke duvarlar saten alçı üzeri saten boya ve tavan birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Ayrıca arka bölümde 1 adet mutfak ve 1 adet ofis bulunmaktadır. Bu kısmın yerleri laminant parke ve duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. . Isıtma doğalgaz ile yapılmakta olup tüm altyapı abonelikleri mevcuttur. Bina geneli mesken olup zemin katlar ticari kullanımda olan bir yapıdır. Bina etrafı çekme mesafeleri bulunmakta olup, kısmen otopark olarak kullanılmaktadır. Binanın bulunduğu cadde den tramvay ve otobüs hatları geçmektedir. Konu taşınmaz Bursa şehir merkezinde bulunmakta olup her türlü altyapı hizmetinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 61,78 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Selimiye Mahallesi- Altıparmak Caddesi Revizyon İmar Planı kapsamında h:15.50 m kütle tanımlaması yapılmış 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 205.209,00 TL
KDV Oranı : Fiili kullanımı dükkan olması nedeniyle %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Çırpan Mahallesi, 5855 ada; 6 nolu parselde 496,85 m² yüzölçümlü ve niteliğiZemin ve Teras Katı Havi Bir Özel Deposu Olan Dört Katlı On Daireli Kargir Apartmanvasıflı taşınmazın, kat irtifakı kurulmuş olan 6/110 arsa paylı Bodrum kattaki 2 nolu bağımsız bölümün niteliği Özel Depo olantaşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. söz konusu taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Çırpan Mahallesi, Stadyum - Darmstad Caddesi Kesişiminde, Fuar Apart., No:1 adresinde Zemin ve Teras Katı Havi Bir Özel Deposu Olan Dört Katlı On Daireli Kargir Apartmanniteliğinde yapılmış olup, bina çekme sınırları kısıtlı otopark olarak kullanabilmektedir. Yapının bodrum katları dükkân olarak kullanılmakta, diğer katları ise mesken olarak kullanılmaktadır. Borçlu adına kayıtlı söz konusu taşınmaz ise fiili olarak bölünerek Stadyum-Darmstad Caddesi ile 3.uysal Sokağa cephesi olan 3 adet dükkân ( Cep Telefonu Tamiratı-Emlak Ofisi- Oto Kiralama ) olarak kiracılar tarafından kullanılmaktadır.Binanın dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı olup çatı kırma çatı ve bir kısmı da terastır. Mevcut durumda kiracılar ( Cep tel. Tamirat-Emlak-Oto Kiralama)tarafından kullanılmakta olan daire tadilat yapılarak dükkân olarak üçe bölünmüştür. Söz konusu dükkanlar keşif günü kapalı olduğundan dışarıdan gözlem yapılmıştır. Yerinde Yapılan ölçümlerde 2 nolu Bağımsız Bölümün brüt alanı 54 m² olarak hesaplanmıştır. Net kullanım alanı ise 50,36 m² dir. TaşınmazınCep tel. Tamirat olarak kullanılan kısmında yerler seramik duvarlar saten alçı üzeri saten boya uygulaması yapılmıştır. Dükkân camları vitrin camdır.Emlak olarak kullanılan kısım yerler seramik duvarlar saten alçı üzeri saten boya uygulaması yapılmıştır. TaşınmazınOto Kiralama olarak kullanılan kısmında yerler seramik duvarlar saten alçı üzeri saten boya uygulaması yapılmıştır. Dükkân camları vitrin camdır. Bina geneli mesken olup bodrum katlar ticari kullanımda olan bir yapıdır. Bina etrafı çekme mesafeleri bulunmakta olup, kısmen otopark olarak kullanılmaktadır. Binanın bulunduğu cadde den tramvay ve otobüs hatları geçmektedir. Konu taşınmaz Bursa şehir merkezinde bulunmakta olup her türlü altyapı hizmetinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 50,36 m2
İmar Durumu :1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı kapsamında 600 kişi/hektar yoğunluklu meskûn konut alanında, kısmen de yolda kalmaktadır
Kıymeti : 162.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Reyhan Mahallesi, 4406 ada; 6 nolu parselde 1285,63 m² yüzölçümlü ve niteliğidükkan vasıflı taşınmazın, kat irtifakı kurulmuş olan 57/6052 arsa paylı 1. kattaki 31 nolu bağımsız bölümün niteliği dükkan olan taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. söz konusu taşınmaz Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Reyhan Mahallesi, Mantıcılar Caddesi4. Nane Sokak kesişiminde, Kısmet İşhanı, No:31 adresinde Dükkan niteliğinde yapılmış olup, yapının tamamı iş hanı olarak kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda ve hacimlerde farklı amaçlarla kullanılan dükkânlar mevcuttur. Borçlunun sahibi olduğu 31 numaralı bağımsız bölüm Dikim Evi olarak kullanılmaktadır ve iş hanının 1. Katında bulunmaktadır. Bina asansörlü olup, güvenlik vb. hizmetler mevcuttur. Binanın dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı olup çatı kırma çatı ve kiremit kaplıdır. Mevcut durumda kiracıtarafından kullanılmakta olan dükkan keşif günü kapalı olduğundan dışarıdan gözlem yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde 31 nolu Bağımsız Bölümün bürüt kullanım alanı 31,46 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın giriş kapısı iş hanının tamamında aynı özellikte olan camlı ahşap kapı özelliğindedir. Dükkânın zemini laminant parke duvarlar saten alçı üzeri saten boyalı olup, tavan birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Dükkan camları Ahşap görünümlü pvc özelliklidir. İş hanı genelinde ısıma merkezi sistem doğalgaz altyapısı mevcut olup, iş hanının genel borçları sebebi ile çalıştırılmadığı kiracılar tarafından tarafımıza bilgi verilmiştir.Binanın bulunduğu cadde araç trafiğine kapalı olup Çarşı-Pazar bölgesinde bulunmaktadır. Konu taşınmaz Bursa şehir merkezinde bulunmakta olup her türlü altyapı hizmetinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 31,46 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Bursa ( merkez Koruma ) Reyhan ? Kayhan ? Hanlar Bölgesi Koruma amaçlı İmar Planı kapsamında kısmen yapılaşmış parsel olup, ticaret bölgesindedir. Bu parseldeki yapılara yeni imar hakkı verilmeyecektir. Plan hükümleri içinde kalmak koşuluyla Kurul onayı alınmadan inşaat yapılamaz. Yeni yapılanma söz konusu olduğunda belediyesindeki mevcut eski yapıyaait ruhsat ve eklerine göre yeni inşaat izni verilecektir.Söz konusu parsel kısmen Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Yapı Parseli olup, yapılacak her türlü imar uygulaması hakkında B.K.V. Koruma Bölge Kurulu kararı alınması gerekmektedir denilmekte ve plan örneğinin yazı ekinde olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 59.774,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan hanesinde Eski Eser kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Reyhan Mahallesi, 4406 ada; 6 nolu parselde 1285,63 m² yüzölçümlü ve niteliğidükkan vasıflı taşınmazın, kat irtifakı kurulmuş olan 26/6052 arsa paylı 1. kattaki 32 nolu bağımsız bölümün niteliği Dükkan olan taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bursa ili, Osmangazi İlçesi, Reyhan Mahallesi, Mantıcılar Caddesi ? 4. Nane Sokak kesişiminde, Kısmet İşhanı, No:32 adresinde Dükkan niteliğinde yapılmış olup, yapının tamamı iş hanı olarak kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda ve hacimlerde farklı amaçlarla kullanılan dükkânlar mevcuttur. Borçlunun sahibi olduğu 32 numaralı bağımsız bölüm Dikim Evi olarak kullanılmaktadır ve iş hanının 1. Katında bulunmaktadır. Bina asansörlü olup, güvenlik vb. hizmetler mevcuttur. Binanın dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı olup çatı kırma çatı ve kiremit kaplıdır. Mevcut durumda kiracıtarafından kullanılmakta olan dükkan keşif günü kiracı tarafından gezdirilmiş ve bilgi tarafımıza verilmiştir. Yerinde yapılan ölçümlerde 32 nolu Bağımsız Bölümün bürüt kullanım alanı 14,35 m² olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın giriş kapısı iş hanının tamamında aynı özellikte olan camlı ahşap kapı özelliğindedir. Dükkânın zemini laminant parke duvarlar saten alçı üzeri saten boyalı olup, tavan birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Dükkan camları Ahşap görünümlü pvc özelliklidir. İş hanı genelinde ısıma merkezi sistem doğalgaz altyapısı mevcut olup, iş hanının genel borçları sebebi ile çalıştırılmadığı kiracılar tarafından tarafımıza bilgi verilmiştir. Binanın bulunduğu cadde araç trafiğine kapalı olup Çarşı-Pazar bölgesinde bulunmaktadır. Konu taşınmaz Bursa şehir merkezinde bulunmakta olup her türlü altyapı hizmetinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 14,35 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Bursa ( merkez Koruma ) Reyhan ? Kayhan ? Hanlar Bölgesi Koruma amaçlı İmar Planı kapsamında kısmen yapılaşmış parsel olup, ticaret bölgesindedir. Bu parseldeki yapılara yeni imar hakkı verilmeyecektir. Plan hükümleri içinde kalmak koşuluyla Kurul onayı alınmadan inşaat yapılamaz. Yeni yapılanma söz konusu olduğunda belediyesindeki mevcut eski yapıya ait ruhsat ve eklerine göre yeni inşaat izni verilecektir.Söz konusu parsel kısmen Tescilli Sivil Mimarlık Örneği Yapı Parseli olup, yapılacak her türlü imar uygulaması hakkında B.K.V. Koruma Bölge Kurulu kararı alınması gerekmektedir denilmekte ve plan örneğinin yazı ekinde olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 27.265,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyanlar hanesinde Eski Eser kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 05/04/2018 günü 11:05 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 11:05 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/15121 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR