ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez'de 3 katlı işyeri icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128753
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : ÇINARTEPE MAH. / ZONGULDAK
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4760 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 15:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2016/4760 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Taşınmaz Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Çınartepe Mahallesi Baştarla Mevki, 1616 Ada 39 Parselde kayıtlı 10/240 Arsa paylı Zemin 12 Nolu bağımsız Bölümde kayıtlı Dubleks işyeridir .Bodrum kat+zemin kat+1 normal katlıdır. Her katı tek gözlü mekan şeklindedir. İşyeri niteliğindedir.Tüm katları boş vaziyette olup iskan edilmemektedir. Çevreye hakim manzarası yoktur.Önü tali yola cephelidir. Genel olarak yıpranmış görünümü vardır. Giriş katın dış cephesi camlı demir doğrama, üst katın dış cephesi sıvalı boyasız vaziyette olup, pencereleri plastik doğramadır. Zemin katın döşemesi karo mozaik, duvarları sıvalı badanalı vaziyettedir. Üst katın zemin döşemesi karo seramik duvarları kısmen seramiktir. Üst kat tek gözlü mekan şeklinde olmasına rağmen içerisinde bir kısım bölüm plastik doğrama ile çevrilerek yazıhane şekline dönüştürülmüştür. üst katta ayrıca küçük bir wc olup zemin duvarları seramik,kapısı renkli alimünyum doğramadır. Bodrum kat ardiye depo şeklinde kullanılmaktadır. Zemin kat ve üst kat içerisinde az sayıda önceden kalma sanayi malzemeleri bulunmaktadır. Üst katın kullanılan faydalı inşaat alanı 58,83 m² zemin katın kullanılan faydalı inşaat alanı 55,80 m²,bodrum katın kullanılan faydalı inşaat alanı 55,80 m² olup toplam kullanılan faydalı inşaat alanı 170,43 m² .Bodrum katın kat yüksekliği 2,45 mt,zemin katın kat yüksekliği 3,80 mt,üst katın kat yüksekliği 2,60 mt'dir. Taşınmazın hemen ön tarafında Volkan Halı Saha tesisleri ve servis yolu bulunmaktadır. 11 bağımsız bölüm ile arada mevcut bitişik duvarlar kaldırılmış olup, müşterek kullanılmakta olduğu görülmüştür. Aziz Çavuş Bahçesi mevkiinde yer almaktadır. Zemin kattan üst kata ulaşım içeriden saçtan yapılmış dönerli dar bir merdivenle sağlanmaktadır.
Adresi : Taşınmaz Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Çınartepe Mahallesi Baştarla Mevki, 1616 Ada 39 Parselde kayıtlı 10/240 Arsa paylı Zemin 12 Nolu bağımsız Bölümde
Yüzölçümü : 3.481,86
Arsa Payı : 10/240
İmar Durumu :İmalat Sanayi ve depolama alanıdır.Üzerinde imalat ve depolama sanayine ati bir çok işyerlerinden oluşan uzun bloklar mevcuttur. Manzarası yoktur.Asma deresi kenarında yer almaktadır.Şehir merkezine biraz uzak mesafededir.Zonguldak Ankara karayolu üzerindedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4760 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR