YERKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Yerköy'de 5.136 m² fabrika vasıflı taşınmaz icradan satılıktır

YERKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182756
Şehir : Yozgat / Yerköy
Semt-Mahalle : SARAY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/107 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT:5 YERKÖY / YOZGAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/107 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri: Yozgat İli Yerköy İlçesi Saray Köyü, 101 ada 17 parselde kayıtlı toplamda 5136,00 m² yüzölçümlü fabrika vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz halihazırda boş olup, endüstriyel fabrika tesisi amaçlı olarak önceden kullanıldığı tespit edilmiştir. Fabrika yapısının bulunduğu bina, betonarme prefabrik sistemde ana yapı ve asma katlı olarak yapılmış, kullanılmadığı süre içerisinde bir kısım yapıların zarar görüp hasarlar oluştuğu tespit edilmiştir. Bina zemini şap kaplama, dış cephe duvarları betopan kaplama, iç cepheler bir kısmı alçı sıva kaplama, kapı ve pencere doğramaları demirdoğramadır. Fabrika binası ana yapı 1125,00 m², 1000,00 m² net kullanım alanına, asma kat 225,00 m² brüt, 200,00 m² net kullanım alınına haizdir. Bina çatısı ısı yalıtımlı alüminyum trapezsandviç panel sistemlidir. Bina yaklaşık 10-13 yıllık yapı olup, Yozgat Saray Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunmaktadır. Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
İmar Durumu : Sanayi bölgesi
Kıymeti : 1.170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT:5 YERKÖY / YOZGAT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/107 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR