YERKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Yerköy'de 493 m² akaryakıt istasyonu ve arsa hissesi icradan satılıktır

YERKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152844
Şehir : Yozgat / Yerköy
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/204 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.07.2020 11:00
Satış Yeri
:
YERKÖY BELEDİYESİ SATIŞ (MEZAT) SALONU KAT:5 YERKÖY/YOZGAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YERKÖY İCRA DAİRESİ
2015/204 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni mah. 44 ada 46 parselde bulunan 493,90 m2 yüzölçümlü betonarme akaryakıt istasyonu ve arsası.Rapor tarihi itibariyle parsel üzerinde AKPET akaryakıt istasyonu bulunmaktadır.İstasyon ilçe merkezinde olup Yozgat Caddesi üzerindedir.İstasyon mecutta faal değildir.Parsel doğu ve batı cepheli olup üzerinde benzin istasyonuna ait tankların olduğu kanopi ve güneyde tek katlı idari bina ve müştemilat vardır.Bina 50 m2 alana sahiptir.Tek katlı olup yüksekliği 3 m dir. Çatısı teras tipidir.Camekanı alüminyum doğramadır. Duvarlar alçı sıva ve plastik boyalıdır.Yerler seramiktir.Tavanı strafor köpük kaplamadır.Parselin güneyinde WC ve motorlar kısmı bulunmaktadır.Arsanın tamamında saha betonu bulunmaktadır.Saha içinde pompaların sökülmüş olduğu görülmüştür.Parsel alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Belediye imar planına göre bitişik nizam 5 katlı TİCARİ alanda bulunmaktadır.Ön yoldan ve komşu parselden çekme mesafesi yoktur.Parselin 33 m2 si yola gitmektedir.Ulaşım problemi yoktur.İstasyon üzerinde 1 adet kanopi,5 adet yer altı akaryakıt tankı vardır.Borçluların hisselerine ve arsa paylarına düşen miktar 1/5 tir.Diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 1.350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/07/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ SATIŞ (MEZAT) SALONU KAT:5 YERKÖY/YOZGAT

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/204 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR